ОГЛАСИО СЕ ДР ШЕКЛЕР: Открио све о експерименту са Ивермектином - "није тачно да је само за стоку"
Експеримент је био спроведен још у јануару ове године
Вирусолог и микробиолог Ветеринарског института у Краљеву др Миланко Шеклер, пре неког времена открио је да је експериментисао са Ивермектином. Он је објаснио о чему је реч, али се поново дотакао лека о коме се у јавности у последње време води много полемика.
НА ИНСТИТУТУ ЗА МАЈКУ И ДЕТЕ ПЕТОРО ДЕЦЕ НА КОВИД ИНТЕНЗИВНОЈ НЕЗИ: Све више малишана жали се на ове симптоме
НАЈНОВИЈА ПРОГНОЗА МЕТЕОРОЛОГА ЂУРИЋА: Следи драстичан пад температуре, ево када можемо очекивати прве пахуље
СРБИЈА БЕЛЕЖИ НОВИ УСПЕХ: Од увођења ковид пропусница вакцинација повећана за 70 одсто
- Не волим што се све претворило у то као да је Ивермектин сточни, ветеринарски лек, јер то није тачно, он се примењује и код људи и животиња. Као што се пеницилин и стрептомицин примењују и код људи и животиња, па нико та два лека не назива сточним леком, иако га ми дајемо и животињама - био је изричит Шеклер за РТС.
Он је додао и да се у државама широм света Ивермектин испитује у клиничким студијама.
- Обезбедио је своју примену у протоколима између осталог и у Северној Македонији, Словачкој, Чешкој, Пољској, у неким болницама у Америци, Француској, Холандији, Италији, дакле примењује се у клиничким студијама које покушавају да докажу и виде да ли ту има неког дејства или не - рекао је Шеклер.
Говорећи о свом експерименту, Шеклер је напоменуо да је он био спроведен још у јануару месецу ове године.
- На први помен да би Ивермектин могао да се примењује у лечењу короне, ја сам спровео експеримент. Један део рађен је на животињама уживо код мене, а други у лабораторијским условима код колеге. Испитивано је антивирусно дејство лека, али ни у једном случају, ни у лабораторијским условима односно на вештачким ћелијама односно на култури ткива, као ни на животињама живим (живинским) зараженим корона вирусом се тако није показао. Задржавам право да кажем да је могуће да је имало имуностимуларног или антиинфламаторног дејства, али то је mnnogo теже доказати - објаснио је вирусолог и микробиолог.
- У сваком случају мишљења сам да човек никада не би требало да буде искључив и мислим да би наше Министарство здравља требало да се распита у Министарству здравља Северне Македоније о употреби Ивермектина на људима и да можда, с обзиром да смо ми њима дали вакцине и да су наши билатерални односи одлични, наша делегација оде код њих или да они поделе податке са нама. Ја не желим да се Ивермектин претвори у "мотку" којом се "удара" по противницима вакцинације.
И најважнија ствар, човек који је први рекао да можда у Ивермектину постоји неко корисно дејство против ковид инфекција је Пјер Корин, а он је први изјавио да то није замена за вакцину.
Дакле, понављам човек који се бави највећим истраживањем Ивермектина на планети, који је покренуо пројекат испитивања могућих ефеката Ивермектина на ковид је онај који и напомиње да вакцина нема алтернативу.