ЕВО КОЈЕ ГРЕШКЕ ЉУДИ ПРАВЕ И КАДА ТРЕБА ОТИЋИ КОД ЛЕКАРА "Када дођу код нас, већ је касно"
Лечење корона вируса најефикасније је у раној фази болести, ево које грешке људи праве и када треба отићи код лекара да би се избегле компликације.
Лечење корона вируса мора се спроводити тачно утврђеним протоколима, никако га не треба радити на своју руку или чекати предуго јер онда исход може да буде знатно гори - компликације су чешће и озбиљније.
"ДА СЕ ОКУПЉАЊЕ ОГРАНИЧИ НА ПЕТ ЉУДИ" Др Предраг Кон отворио душу, тражио што РИГОРОЗНИЈЕ МЕРЕ - ево због чега нису донете!
ОВО ЈЕ ТРЕНУТНО НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ: Огласио се др Јанковић - ако наставимо овако, имаћемо милион заражених за мање од четири месеца
ЕВО ПОД КОЈИМ УСЛОВИМА МОЖЕТЕ ДА ПУТУЈЕТЕ ЗА ПРАЗНИКЕ! Где је могуће путовати без карантина... а где све не можемо, ОВО ЈЕ ЛИСТА СВИХ ЗЕМАЉА
Анестезиолог др Радмило Јанковић објаснио је да се у болнице јављају људи који су предуго чекали, да најчешће заврше на интензивној и врло често, нажалост, изгубе и живот. Он је посебно подвукао и лечење у приватним условима које може да додатно закомпликује ствари.
- Болест лечи у најранијим фазама, као и да је свакако много лакше да се пацијенти јаве након првих симптома, јер специфични антивирусни лекови имају ефекта ако се дају првих дана након појаве симптома - рекао је он.
- Нама се углавном људи јављају, поготову у великим болницама који заврше у јединицама интензивне неге, након две недеље од почетка симптома, када је јако тешко било шта учинити. Већина, нажалост, тих пацијената премине, што ствара велики и емотивни и психолошки притисак и на особље и на родбину тих пацијената - каже Јанковић.
Истиче да су у последње време приметили да се грађани лече на другим местима, у приватним клиникама.
- Они тамо углавном не леже и не бивају хоспитализовани, не добијају кисеоник. Међутим, чим се ситуације закомпликује они траже место у болницама и потпору са кисеоником где ми не знамо шта су они од терапије примали, често се та терапија и разликује од оне која је препоручена и од стране наше експертске групе, а богами и од неких протокола који се примењују - наглашава Јанковић.
Указао је да је ту било и различитих алтернативних лекова и да им то ствара проблем.
- Знате ко год вам упути пацијента мора да напише шта је он примао тамо, тако да то се односи и на приватне болнице. Нека упућују пацијенте са исписаним шта су пацијенти и како примали. Нама ће бити доста лакше, а и да се одговорност подели, доста је људи преминуло, велики је притисак на здравствене раднике - наводи Јанковић.