ПРИЈАВА БОЛЕСТИ НИЈЕ НЕШТО ШТО ЈЕ ПОЧЕЛО СА КОРОНОМ: Кризни штаб се искључиво ослања на податке познате установе
Пријава заразних болести није нешто што је почело са ковид 19, већ је то законски регулисано и ради се деценијама уназад.
Кризни штаб за борбу против ковида 19 се искључиво ослања на податке Института Батут што се тиче броја тестираних особа, новозаражених вирусом корона, броја умрлих, каже покрајински секретар за здрваство и члан Кризног штаба Зоран Гојковић.
ОВО НЕ СМЕ ДА СЕ ПРОПУСТИ: Погледајте све КВОТЕ за Ролан Гарос! Ноле или Рафа, може бити само један!
ОВО СУ СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Србија спада у земље са НАЈМАЊИМ РИЗИКОМ заразе у Европи
У СРБИЈИ НЕМА ЖАРИШТА! Др Кисић Тепавчевић: У Београду 36 одсто заражених, Војводина стабилна
А заменица директора Института Батут Дарија Кисић Тепавчевић појаснила је да пријава заразних болести није нешто што је почело са ковид 19, већ да је то законски регулисано и да се ради деценијама уназад.
- Постоји један једини методолошки исправан начин за пријаву заразних болести и смртних исхода. То су све јавно доступни и транспарентни подаци и искључиво се ослањамо на њих - закључила је она.
Чланови кризног штаба су на тај начин одговорили на новинарско питање да прокоментарише то што се не подударају званични подаци и подаци до којих је, како је објављено, дошао недељник НИН ни у броју тестираних, ни у броју оболелих, уз наводе да је у јулу тестирано најмање 100.000 људи мање него што су званични подаци и да је скоро 4.000 било више заражених него што кажу званични подаци.
Гојковић је рекао да не зна каква је методологија недељника НИН и да се Кризни штаб искључиво ослањао на податке Института Батут који има све проверене информације, које долазе од болница, домова здравља, завода и института.
- Батут има апсолутну слику свега онога што се дешава на територији Србије. То су званични подаци које дају надлежне институције, које су предвиђене и законом и на којима мора да функционише здравствени систем. Све друге су спекулације - рекао је он.