Грађани, лекари издали УПОЗОРЕЊЕ: Вирус који ће харати Србијом стиже ОВОГ ДАТУМА! Једна ствар вас може заштити!
Неке превентивне методе које могу помоћи да се вирус избегне
Треће недеље септембра очекује се скок респираторних и других инфекција код ђака јер су већ осим утиска са распуста, у школским клупама разменили своје вирусе и остале клице.
Лекари упозоравају да се управо тада очекује повећан број пацијената, а да су посебно угрожена деца, па апелују на родитеље да им јачају имунитет како би избегли пет дана лежања код куће.
Поједини клинци већ су покупили неки вирус, а како кажу стручњаци, у наредном периоду очекује се пораст респираторних инфекција. Након повратка са распуста ђаци су у школу донели клице из свог окружења и деца то размењују, каже педијатар др Саша Милићевић.
ОГЛАСИО СЕ ДАЛАС: Ево где ће Бобан заиграти наредне сезоне! (ФОТО)
СКАРИОЛО ИМА СПРЕМАН ОДГОВОР ЗА ЂОРЂЕВИЋА: Србија је сада тамо где смо ми били (ФОТО)
ОН ЈЕ СРУШИО АМЕРИЧКИ ДРИМ ТИМ: Ево како данас изгледа Милан Гуровић – НЕПРЕПОЗНАТЉИВ! (ФОТО)
- Како време буде пролазило, те клице ће да се изједначе, па ће мање-више сви у колективу имати исте изазиваче болести и мање ће се разбољевати. Ово променљиво време веома погодује вирусима. Поред тога, доста се "размењује" и бактерија стрептокока, чему доприноси и поленска алергија, коју многа деца имају. Цури им нос, бришу га рукама и марамицама, а потом истим тим рукама преносе клице на своју околину. Наравно, преноси се и бактерија стафилокока - објашњава доктор Милићевић.
Он истиче да постоје неке превентивне методе које могу помоћи да се вирус избегне, а једна од њих је да се стално брише нос и да се марамице бацају у затворене канте за ђубре.
- Важно је да се те искоришћене марамице не држе у руци како се микроорганизми не би задржавали. Важно је уносити што више воћа и витамина, посебно витамина Ц. Битно је и да се антибиотици не узимају превентивно, јер то нема ефекта. Такође, ако је дете болесно и ако има температуру, битно је да не иде у школу или вртић због себе и друге деце како се вируси и бактерије не би ширили - напомиње др Милићевић и додаје да вирусна инфекција може да траје од два до пет дана.
ИМА ЛЕКА ЗА КИЧМУ! СВЕТСКА МЕТОДА СТИГЛА У КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР СРБИЈЕ! Терапија траје само 20 минута!
Поштар је први пут зазвонио на њена врата 1950. године: Жена у Београду прима пензију већ 69 година!
Стиже велика промена за СВЕ ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: За сваки проблем имаћете право на БЕСПЛАТНУ ПОМОЋ, а ево и како!
Прим. др Бисерка Обрадовић, специјалиста опште медицине, објашњава да аденовируса има више од 60 врста, као и да они дају симптоме који су знатно блажи од оних који даје вирус грипа.
- После лета, људи мање обраћају пажњу на свој имунитет због чега се када деца крену у школу, вируси се брже шире. Деца се поздрављају, грле, љубе, деле храну, па се респираторне инфекције лакше шире. Могу се јавити симптоми у виду кијавице, бола у грлу, температуре, а може да дође и до мучнине и дијареје. Битно је да јачамо имунитет, да уносимо воће и поврће, редовно перемо руке, да се наспавамо довољно. Саветује се и физичка активност и проветравање просторија - закључује др Обрадовић.
БОНУС ВИДЕО:ПРОНАЂЕНО РЕШЕЊЕ ЗА ПРОБЛЕМ ЗАВИСНОСТИ: Ево како да тињеџери престану да конзумирају АЛКОХОЛ И ЦИГАРЕТЕ (ВИДЕО)