КО ТОЛЕРИШЕ НОЋНЕ КЛУБОВЕ? Др Кисић јасно објаснила како ће изгледати рад кафића и ресторана!
кисић је истакла да су грађани само могли да с еу увере у начин рада кафића, сплавова и клубова
- Бескрајно и са осећајем беспомоћности, лимитирани смо законским оквирима - овако је данас на конференцији за медије поводом епидемиолошке ситуације изазаване корона вирусом говорила министарка Дарија Кисић Тепавчевић о константном кршењу мера у клубовима и дискотекама.
Шта играмо за викенд? Бундес, Премијер лига и Серија А у фокусу - ово су наши предлози
КОРОНА ПО ГРАДОВИМА: Београд и даље на првом месту по броју инфицираних вирусом
НАЈНОВИЈИ ПОДАЦИ МИНИСТАРСТВА ЗДРАВЉА: Корона вирус потврђен је код 2.282 особе, преминуло 10 пацијената
- То јесте људски, али апсолутно сви морамо да утичемо на то да се то смањи и престане. Усвојене су препоруке на Влади и бескрајно и са осећајем беспомоћности, лимитирани смо законским оквирима - навела је она.
На коментар новинара да је закон јасан Кисић је рекла следеће:
- Сада имамо законски оквир. Сада имамо веће надлежност да људи који крше мере буду и кажњени. Нама само сазнање да можемо вирус да пренесемо у кућу баки и деки терба да буде важније него да ли ћемо бити кажњени. зато не треба да идемо на та места - каже она и додаје да раније није било могућности да се спроводе мере.
Кафићи настављају да раде нормално
Кафићи и ресторани по Србији, за сада, настављају да раде уобичајено. Да ли ће оне бити уведене, видећемо, али за сада та опција није у оптицају.
То је рекла чланица штаба др Дарија Кићић Тепавчевић, говорећи о новим мерама и препорукама које су уведене у вези са заштитом од корона вируса.
- Када се реади епидемиолошко истраживање сваког појединачног случаја има се анамнеза да су присуствовали на неком слављу, догађају или изласци викендима, где је велики број људи који не поштују неке мере - рекла је она.
Како је додала, три од четири човека припадају групи од 20 до 59 година.
- Ми, не само на кризним штабовима размишљамо о новим мерама или адаптирању већ уведених. Скраћивање радног времена јесте нешто о чему се причало. То што неки објекат ради до 23 сата не значи да тамо треба да идемо често. Ако се буде овако одвијала ситуација размишљаће се о тој мери и она ће потенцијално бити донета - каже Кисић Тепавчевић.