БЕОГРАД - ОБЕЋАНИ ГРАД ИЛИ ЛАЖНИ СЈАЈ: Да ли се исплати доћи "трбухом за крухом" или остати у провинцији, ево шта каже једна Крушевљанка
Неретко на послу, факултет или школи можемо да упознамо људе који су дошли у Београд, у нади да ће имати бољи живот.
Да ли је то истина или не, показују чињенице са којима се свакодневно суочавамо.
СВЕ О НОВОЈ МЕРИ ПРОТИВ КОРОНЕ! Како ће изгледати, колико важе и на који начин добијате КОВИД ПРОПУСНИЦУ
ГАДНА СЦЕНА ИСПРЕД ГАРАЖЕ У БЛОКУ 72: Очајна жена данима наилази на СРАМНУ сцену испред зграде
СУПЕР МИЛЕ (73) ИЗ УЖИЦА: Дипломирао упркос корони, а планира и мастер! (ФОТО)
Студенти који дођу у главни град како би студирали, имају велике трошкове факултета, живота, али и оног највећег - стана! Цене станова у последње време су нагло скочиле, али будући да је потражња све веће и већа, та чињеница и не чуди толико.
Кад се на папир ставе сви трошкови, хране, одеће, обуће, стана, комуналија и ноћног живота испостави се да је много боља варијанта остати у граду који је километрима удаљен од престонице.
Када се у обзир узме да су цене станова нагло скочиле, па се тако не може наћи пристојно уточишта за испод 200 евра, који са собом носе Инфостан, струју, телефон, кабловску телевизију, интернет и одржавање зграде дође се до закључка да то "задоољство" на месечном нивоу износи преко 350 евра, просечном грађанину остане око 150 евра. Да ли се током месеца може калкулисати тим новцем? - па тешко, сложићете се!
Будући да је Београд најскупљи град, као и свака престоница, када све саберемо исплативија варијанта је да останете у Нишу, Крушевцу, Крушевцу, Ивањици или у другим прелепим градовима широм наше земље.
У истим тим градовима, месечна зарада можда јесте мало мања, али нисте у обавези да плаћате станове и поједине комуналије. Опет, када све ставите на папир и срачунате, лако се долази до тога да када све саберете и одузмете свако ко живи ван главног града има више новца у новчанику на крају месеца, него особе које су дошле у Београд у потрази за бољим животом.
Наравученије, ако се икада упутуте ка главном граду, добро размислите да ли је заиста живот у Београду вредан толике жртве! А, ако се ипак одлучите на такав корак, уз пуно рада и труда ситуација се може окренути уз вашу корист!
Крушевљанка Јелена Перановић дошла је у Београд за "бољим сутра", а ово је њена кратка прича управо на тему селидбе из провинције у велики град:
- Дошла сам 2017. године када сам уписала прву годину факултетеа у Београду. тада сам знала да је Београд једини град који може да испуни моја очекивања, што је до сада након пет година обистинило. Провинција је увек у мени и увек ми фали. И тамо сам могла да остваруим циљеве, али је Београд већи и даје шансу да се постигну већи циљеви! У провинцији се лакше сналазим и људи су гостопримљивији него овде, тамо некако влада душа, док у Београду асфралт! - прича Јелена.
- Свакако се више исплати да живиш у провињцији јер имате локалне продавнице које су мало јефтиније него овде, а и поред тога тамо људи имају своје куће и станове не плаћају, док овде све то мора да се плати а уз студирање и да се ради, ипак не могу родитељи све да плаћају. Свакако, Београд је леп и добар за напредовање, али новац и душа су тамо негде у провинцији - завршава Јелена.