ОБИСТИНИЛЕ СЕ ЦРНЕ СЛУТЊЕ! СРБИЈА УШЛА У ЉУБИЧАСТУ КОРОНА ЗОНУ: Познато колико недеља ће трајати трећи пик короне
Према последњим подацима Европског центра за превенцију и контролу болести (ЕЦДЦ) Србија у последњих 14 дана има 51,4 заражених на 100.000 људи
Проф. др Петар Кочовић најавио је пре пар дана да ће Србија веома брзо ући у љубичасту зону са више од 50 заражених на 100.000 становника. И то се у суботу и званично догодило. Број заражених растао је из дана у дан и јуче је достигао рекордних 757 новозаражених.
У чачанској болници 11 ковид пацијената: Од 73 пристигла резултата, пет позитивних
СВЕ ВИШЕ ЗАРАЖЕНИХ: У Јабланичком округу у последња 24 сата четворо новозаражених
КОЛИКО ДУГО АНТИТЕЛА ОПСТАЈУ У ОРГАНИЗМУ? Српски стручњаци открили оно што нисмо знали о корона вирусу (ВИДЕО)
- Према показатељима ЕЦДЦ од нула до 15 заражених на 100.000 становника је зелена корона боја, од 15 до 30 жута, а од 30 до 50 је црвена. Љубичасту боја почиње када је заражено преко 50 становника на 100.000. Србија је сада у љубичастој зони, због скока укупног броја заражених - рекао је Кочовић.
Према последњим подацима Европског центра за превенцију и контролу болести (ЕЦДЦ) Србија у последњих 14 дана има 51,4 заражених на 100.000 људи.
Овај стручњак који преко математичког модела прогнозира кретање корона вируса навео је забрињавајуће податке.
- Из два модела која сам радио види се да да ће број заражених на 100.000 становника бити око 65 (ЕСДЦ број), а то значи да број заражних може бити и 720 и више на дневном нивоу - објаснио је још пре три дана проф. др Кочовић.
Ови прорачуни обистинили су се јуче, када је по први пут од почетка епидемије, у Србији забележено више од 750 заражених за 24 сата.
Главни удар трећег таласа, како најављује, чека нас у наредне две недеље.
- Врх трећег таласа могао би да буде између 5. и 15. новембра. Али, ако се ситуација отме контроли, он може да буде и дужи. Ако се све буде развијало према досадашњим прорачунима, а у претходном периоду је одступање било девет дана, биће као што показују дијаграми. Уколико наредних дана дође до наглог пораста броја заражених у Србији, математички модели ће прерачунати нове вредности - истакао је Кочовић.
Он је објаснио раније како његово рачунање функционише.
- Мој петочлани тим састављен од математичара и програмера прати на дневном нивоу стање у свих 216 дрзава. Користимо Гаусову криву (математички модел који се базира на раду чувеног немачког математичара и физичара Јохана Карла Фридриха Гауса) која се помера на дневном нивоу. Методологија је јединствена, а базира се на вишеструким таласима - објаснио је раније Кочовић.