"Одговором из цркве срушена је још једна наша нада" Данас се навршава 7 месеци од мистериозног нестанка Милана Ђорђевића, ово су три могуће верзије онога што се десило
Милан Ђорђевић (41) нестао је на данашњи дан пре седам месеци на излетишту Бојанине воде на Сувој планини, а од тада до данас није пронађен ни један траг који би могао да укаже шта се са њим догодило.
Миланови родитељи се надају да је жив и једино што желе је да им се јави и једном реченицом то потврди. Нада их не напушта, али неизвесност све теже подносе и не могу да схвате како је њихов син могао да нестане у једном дану који је почео сасвим обично, јутарњом кафом са мајком и одласком на посао.
Родитељи младог фармацеута надали су се да ће током прегледа службеног и приватног телефона, као и лаптоп бити пронађен неки траг, али на жалост полиција није пронашла ни један сумњив позив или поруку у телефонима и лаптопу. Четири месеца су се потом надали одговору Српске православне цркве на питање да ли је Милан у неком од манастира у Србији, Републици Српској или на Хиландару, али су добили одговор да њихов син није у манастиру.
- Одговором из цркве да се наш Милан не налази ни у једном манастиру у Србији, Републици Српској и на Хиландару, срушена је још једна наша нада. Претешко нам је и не знамо шта више да радимо и где да тражимо нашег сина - рекла је његова мајка.
Она је казала да се Милан десетак, петнаестак дана пре него што је нестао пожалио брату и куму да има неки проблем. Они су га питали који проблем има, али им је одговорио да ће им рећи о чему се ради када тај проблем буде решио.
Пензионисани полицијски инспектор Братислав Тимотијевић сматра да у обзир долазе само три верзије његовог нестанка које укључују обе могућности, да је млади фармацеут жив и да негде чека да се реше проблеми који су га отерали у својевољно прогонство или да је мртав, али да његово тело још није нађено.
- Прва верзија коју бих узео у обзир да радим на овом случају је да се Ђорђевић негде сакрио док се не слегне проблематична ситуација која је за њега у том тренутку била нерешива. Друга верзија је да је хтео да о нечему размисли, ушао је дубоко у шуму, изгубио је појам о времену и можда га је ухватио мрак. У таквој ситуацији могао је да се изгуби, или да се на неком неприступачном терену спотакне, падне и погине. Имали смо такву ситуацију 2005. године када је тело некадашњег атлетичара Артура Такача пронађено на Копаонику 17 месеци после нестанка. Трећа верзија је могућност да је Ђорђевић жртва отмице - изјаво је недавно Тимотијевић.
Милан се последњи пут јавио телефоном својој супрузи у понедељак, 10. јуна око поднева. Рекао је да ће се задржати на послу тако да неће стићи да оде по ћерку у вртић, али да ће стићи да сина води на рођендан. Након тога се никоме није јављао на телефон, због чега су његов брат, отац и пријатељи започели потрагу и обавестили полицију.
Миланов службени аутомобил пронађен је у току вечери 10. јуна на Бојаниним водама, али од тада до данас није пронађено ништа друго што би могло да помогне у разрешавању мистериозног и до сада у Нишу незапамћеног нестанка. У касети аутомобила су пронађени, уредно остављени, службени и приватни телефон, ручни сат и новчаник са парама и личном картом.
Србија Данас/Телеграф