ОДНЕЛА ЈЕ 33 ЖИВОТА, ЛЕКАРИ НЕМОЋНИ: Супербактерија отпорна НА СВЕ, у Србији забележено неколико случајева заразе!
Пре шест година у Србији је забележено неколико случајева заражених овом бактеријом
Пре готову деценију у Њу Делхију откривена је такозвана "супербактерија", организам отпоран на и најјаче антибиотике, а који је у индијској престоници однео неколико десетина живота. Опасност од ове смртоносне бактерије не јењава, сада је на удару Италија.
Ради се о новом гену међу бактеријама, која се преноси искључиво у болницама, а оболели најчешће умиру од упале плућа и инфекције уринарног тракта.
ДЕФИЦИТ РАДНИКА, А ОДЛИЧНА ПЛАТА: Са овом средњом школом посао се налази као од шале
МИСЛИЛИ СМО САМО О АМЕРИМА! Богдан ОТВОРИО душу и рекао СВЕ о ДЕБАКЛУ репрезентације
СВОЈОМ АТРАКТИВНОШЋУ ЈЕ ЗАПАЛИЛА КИНУ: Откривен идентитет БРУТАЛНЕ навијачице, али није Бразилка... (ФОТО)
За све је крив ген који је добио назив "Њу-Делхи-метало-бета-лактамаза", скраћено НДМ-1, (како је и названа ова опасна бактерија). Он се налази у малим фрагментима ДНК, које бактерије могу да размењују стичући нове особине. Услед тога геометријском прогресијом расте број суперотпорних бактерија.
НДМ-1 бактерије нападају дисајне путеве, цревни тракт, мокраћни и генитални систем, мека ткива, а отпорне и на најјаче антибиотике, чак и на “карбапенеме” - најпоузданије антибиотике за многе инфекције.
Ова смартоносна бактерија временом је стигла до Аустралије, САД, Канаде, а потом и Европе где је забележен велики број оболелих, као и на десетине смртних случајева.
Сада је на удару Италија и једна од њених најпопуларнијих туристичких дестинација - Тоскана. У периоду од новембра 2018. па до сада забележен је 31 смртни случај услед инфекције бактеријом НДМ-1.
ШАМАРАЊЕ, ЗАВРТАЊЕ РУКУ И НА КРАЈУ ПРИВОЂЕЊЕ: У Крагујевцу жена и радник обезбеђења у клинчу! (ВИДЕО)
НАЈЛЕПШЕ СЛИКЕ СА ПРОМОЦИЈЕ ОФИЦИРА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Чекала је да се заврши дефиле, а онда... (ФОТО)
ВОЛЕО ЈЕ ЛОВ ВИШЕ ОД СВЕГА: Ево како је Тито "продао" Чаушескуу легендарну фору! (ФОТО)
Италијански лекари звоне на узбуну, указујући на опасност од епидемије у Европи.
Стручњаци кажу да је смртност пацијената инфицираних бактеријама које носе НДМ-1 и до 50 одсто. Ипак, све зависи од старости пацијента, имунитета, али и од квалитета медицинских услуга у држави где се пацијент налази. Управо је због тога, али и због брзог глобалног ширења, супербактерија опасна по здравље људи.
Пре шест година у Србији је забележено неколико случајева пацијената заражених овом бактеријом.
КАКО ЈЕ НАСТАО ГАСТАРБАЈТЕР? Тог октобра 1968... (ВИДЕО)