Ове земље бележе највишу стопу смртности од корона вируса у свету: Ево где се СРБИЈА налази
Ни САД, ни Италија ни Шпанија нису на првом месту по стопи смртности од корона вируса.
Са више од 660.000 случајева корона вируса и око 33.000 преминулих, Сједињене Америчке Државе налазе се на првом месту црне листе корона вируса у свету, али је стопа смртности у Америци од 4,9 одсто ипак значајно нижа од оне коју бележи Белгија, која је јуче постала водећа по том статичком параметру.
БРНАБИЋ ОДЛУЧНО: Покрећемо кампању лечења крвном плазмом, ИМАМО 534 ИЗЛЕЧЕНИХ од короне
ГРАЂАНИ НЕ ЗНАЈУ ДА ПОШТУЈУ МЕРЕ: Широм Србије редови пред продавницама и црквама, у Београду ХАОТИЧНО (ФОТО, ВИДЕО)
БЕЗУМНО ПОНАШАЊЕ БЕОГРАЂАНА ЗА ВЕЛИКИ ПЕТАК: Ближи нам се најдужи полицијски час, а главни град ПУН КАО ОКО
Према најновијим подацима америчког Универзитета "Џонс Хопкинс", стопа смртности у Белгији наиме управо је достигла 14 одсто.
Високу стопу смртности бележе и Велика Британија (13,2 одсто), Италија (13,1 одсто), Француска (12,2 одсто), Холандија (11,3 одсто), Шпанија (10,4 одсто), и Шведска (10,6 одсто).
Закључно са јучерашњим даном, стопа смртности у Србији износила је 1,93 одсто, а према статистици коју објављује Универзитет "Џонс Хопкинс", највећу стопу у региону бележи Румунија (5,1 одсто), а следе Албанија (5 одсто), Словенија и Бугарска (4,8 одсто), Северна Македонија (4,3 одсто), Босна и Херцеговина (3,7 одсто), Хрватска (2 одсто), и Црна Гора (1,3 одсто).
Када је реч о Белгији, објашњење за овакву статистику делом лежи у томе што та земља и даље има релативно низак број тестираних на COVID-19, а податак о стопи смртности добија се тако што се број преминулих подели са бројем потврђених случајева болести.
Земље као што су Јужна Кореја и Немачка спроводиле су, у складу са општим препорукама Светске здравствене организације, релативно опсежне кампање тестирања још у раној фази епидемије, што је, између осталог, резултирало већим бројем потврђених случајева, а самим тим и нижом стопом смртности, која у Јужној Кореји износи 2,2 одсто.
Из истог разлога, вреди напоменути да неке земље са тек двоцифреним бројем потврђених случајева, као што су Судан и Бахами, имају стопе смртности од нешто изнад 15 одсто, колико бележи и Алжир, али са више од 2.200 потврђених случајева.
Међутим, Белгија не стоји практично ништа боље ни када се погледа број преминулих на 100.000 становника, који у тој земљи износи 42,52, а слично стоји Шпанија (41,34), Италија (36,69), Француска (26,78), Велика Британија (20,69), Холандија (19,31) и САД (10,06), док је у Ирану тај број 5,95, Немачкој 4,89, а у Кини 0,24.
Један од узрока лежи у томе што се чини да је корона вирусом нарочито погођена старија популација у Белгији, посебно у домовима за старе, а слични трендови појавили су се и у Француској и Великој Британији.
У статистици броја преминулих на 100.000 становника ипак предњаче мале државе, као што су Сан Марино (112,48) и Андора (42,85), у којима је број преминулих двоцифрен, а број потврђених случајева троцифрен.
Како се наводи, разлике у стопи смртности између појединих земаља могу се објаснити и тиме што начини на који се она израчунава нису свуда исти.
За разлику од Велике Британије и неких делова САД, Белгија је преминуле у домовима за старе уврстила у своју статистику COVID-19, што је значајан податак ако се има у виду да и до 50 одсто смртних случајева у Европи услед корона вируса потиче из тих и сличних установа.
"Нема тога коме Драган није помогао" Тежак ударац за Србију, вирус нам однео још једног ВРСНОГ ЛЕКАРА
Један Чачанин се бори за живот на респиратору, све снаге усмерене на жариште у Горњем Милановцу
У СРБИЈИ ПОЧЕЛА ПРОИЗВОДЊА КЉУЧНОГ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНЕ! Стижу сјајне вести, ХЛОРОКИН ће нам ДОНЕТИ ПОБЕДУ (ФОТО)
АКО УРАДИМО СЛЕДЕЋЕ, НАСТУПА КРАЈ ЕПИДЕМИЈЕ: Имунолог Срђа Јанковић о НАЈВАЖНИЈОЈ СТВАРИ у овом тренутку
"Прон" - метода за лечење пацијената оболелих од корона вируса, све више се користи у Србији