ПАПРЕНА КАЗНА ЗА НЕНОШЕЊЕ МАСКИ! Ригорознија политика би дала резултате - ПООШТРИТИ МЕРЕ и дозволити свима да раде!
Казне би могле бити папрене, уколико се идеја наша два истакнута епидемиолога оствари.
Епидемиолог и члан Кризног штаба проф. др Бранислав Тиодоровић рекао је да би сви који крше противепидемијске мере и свесно угрожавају здравље других требало да одговарају по Кривичном законику, по којем је могућа и затворска казна.
КОЈА ЈЕ СВРХА ВАКЦИНЕ? "Нема никакве сврхе, волимо да се бодемо" - СУРОВ одговор познатог доктора антиваксерима!
ОПСЕЖНИ САСТАНЦИ УОЧИ СЕДНИЦЕ КРИЗНОГ ШТАБА: Брнабић данас са медицинским делом штаба о новим мерама!
ОГЛАСИЛА СЕ КИСИЋ-ТЕПАВЧЕВИЋ УОЧИ КЉУЧНЕ СЕДНИЦЕ: ГУБИМО ЖИВОТЕ, имамо људе у болницама и оне који играју коло!
Др Тиодоровић сматра да би казна за неношење маски у затвореном простору требало да буде 50.000 динара, а слично мисли и инфектолог проф. др Жарко Ранковић, који каже да би, уколико би се донеле још оштрије мере и санкције, сви објекти могли несметано да раде.
- Од првог дана сам се залагао за далеко строжије мере, јер зашто се сви везујемо када седнемо у аутомобил?! У највећем броју случајева то радимо управо у страху од казни. Ригорознија казнена политика дала би резултате и у борби против корона вируса. Уколико би се пооштриле мере и додатно ограничио број људи у угоститељском објекту или, примера ради, увело се правило да за једним столом могу да седе две особе, онда не би било никаквих проблема да сви објекти раде нормално. Поштовање ових мера би требало строго контролисати, а казне за оне који их крше би требало да буду строжије него сада - каже Ранковић.
Он сматра да би живот вакцинисаних полако требало да се враћа у нормалу,а то је, како каже, јако важно и за привреду.
- Имамо пуно људи који су вакцинисани и ревакцинисани и време је да почнемо да размишљамо како да се живот полако врати у нормалу. Једно од решења би било то да свима дозволимо да раде, уз строжије казне за оне који не поштују услове рада. Казне треба повећати, а за поновљени прекршај казну и дуплирати. Ако је на пример казна за неког ко је направио корона журку била 300.000 динара, следећи пут - треба да буде 600.000 или милион динара и, наравно, кривична одговорност. Сматрам и да би била добра идеја увести друшртвено корисни рад за оне које крше мере, па нека та господа обуку скафандер, и, када већ наводно корона не постоји, гурају боце кисеоника од 50 килограма - закључује Ранковић.