ПОЧЕЛА ВАКЦИНАЦИЈА МЕДИЦИНСКИХ РАДНИКА У СРБИЈИ: Цепиво први примили запослени у Ургентном центру КЦ Србије (ФОТО)
У Србији почела вакцинација медицинских радника
Вакцинација здравствених радника, против вируса корона, почела је данас у Србији, а први су вакцину примили медицинари у Клиничком центру Србије.
ДА ЛИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИШУ ОНИ КОЈИ СУ ПРЕЛЕЖАЛИ КОРОНУ? Из Агенције за лекове стигла важна препорука!
Колико је потребно да прође од заразе короном до вакцинације? Др Гњатовић одговорила на горуће питање
СПАСОНОСНА ПОШИЉКА ИЗ РУСИЈЕ: Стиже нам пола милиона доза Спутњика В
Државни секретар у Министарству здарвља Мирсад Ђерлек каже да ће данас бити вакцинисано око 3.000 здравствених радника у Србији, а само у Београду око 1.200.
Добићемо вакцину и у понедељак, тако да ћемо покушати да из недеље у недељу повећавамо број имунизованих - рекао је Ђерлек.
Он је навео да је међу здравственим радницима велика заинтересованост за имунизацију, јер су они на првој линији фронта и знају шта је ковид.
- Изгубили смо доста колега током епидемије и желимо да спречимо даље обољевање и да сачувамо здравствени систем. Борба са короном није завршена, само сада имамо моћно оружје - рекао је Ђерлек.
Међу првима је вакцинисана др Весна Миољевић, директорка Службе за епидемилогију КЦС, која је рекла да се у Клиничком центру доста њених колега пријавило за вакцинацију.
- Надам се да ће вакцина помоћи да се заштитимо и да сигурније лечимо пацијенте - рекла је Миољевић.
Како каже, већ 23 године прима вакцину против сезонског грипа, те се нада да ће ускоро развити имунитет и против корона вируса.
Директор КЦС Милика Ашанин рекао је да је та здравствена установа добила 1.000 доза, и да су имунизацију кренули од служби анестезије, епидемиологије и микробиологије, а да ће наставити са ковид деловима те установе.
Сутра ће цепиво примити запослени у ковид болници у Батајници.
- Очекујемо да ће вакцина заштити здравствене раднике од заражавања. До сада смо имали велики проблем, јер је доста лекара, медицинских сестара, техничара, било заражено и морали су у изолацију. То је значајно утицало на процес рада - рекао је Ашанин.