САНКЦИЈЕ ЗА ЛЕКАРЕ КОЈИ СУ ПРОМОВИСАЛИ "ИВЕРМЕКТИН" Огласили су се са Медицинског факултета у Београду - ТРИ новоа казни
На Медицинском факултету у наредним данима Етичка комисија донеће одлуку о томе да ли ће професорка Валентина Арсенијевић Арсић, због препорука пацијентима да користе ивермекртин у лечењу корона вируса, бити јавно опоменута и санкционисана.
Такође, на суду је и даље поступак против 18 лекара, које је због неадекватног лечења и саветовања пацијената у вези са ковидом 19, покренула Лекарска комора Србије.
Подсетимо, професорка Валентина Арсенијевић Арсић, била је истакнута чланица вајбер групе у којој се саветовало коришћење ивермектина у лечењу корона вируса.
"ЗБОГ ПРОСЛАВЕ НОВЕ ГОДИНЕ СЕ ТРЕСЕМО" Др Кон - Ово није крај, ОМИКРОН стиже у Србију за празнике?
КОРОНА НАСТАВЉА ДА УЗИМА МАХА: Др Миковић - У ГАК Народни фронт породило се 136 трудница заражених вирусом корона
КОРОНА ДУГО ОПСТАЈЕ У ОРГАНИЗМУ, А ОВО ЈОЈ ЈЕ ОКИДАЧ! Понаша се попут ХЕРПЕСА и грознице Западног Нила
- Процедура је у току и има свој тајминг, а дефинисана је кодексом професионалне етике. Онај на кога се односи пријава, има право на жалбу, а данас је последњи дан за подношење тог извештаја. Уколико до краја дана стигне, проценићемо како ћемо реаговати, да ли има основа да се о томе расправља, али се опет све своди на то, да је важно да укажемо да није дозвољено радити ствари које су изван дозвољених протокола. Уколико особа сматра да нема разлога за жалбу, од стране Етичке комисије се доноси препорука, за коју гласају сви чланови, о томе да ли има основа да се сматра да је нарушен кодекс професионалне етике. Ако изгласамо да има основа, онда предмет враћамо наставном већу факултета и декан доноси одлуку о томе да ли треба предузети одређене форме санкција - објашњава проф. др Синиша Павловић, председник Етичке комисије Медицинског факултета.
Санкције су, наводи професор, дефинисане кроз три нивоа.
- Подразумевају опомену, јавну опомену и јавну осуду. Опомена је лична, јавна опомена је на научном наставном већу факултета, а јавна осуда се односи на универзитетски ниво. Наша одлука наравно нема никакав утицај на Лекарску комору Србије, они су потпуно независни и донеће своје одлуке у вези са лекарима против којих се води поступак - каже проф. др Павловић.
Подсетимо, декан Медицинског факултета Универзитета у Београду Лазар Давидовић, недавно је изјавио да ће бити кажњавани сви професори тог факултета који буду износили дезинформације против здравља грађана током епидемије корона вируса.
Наиме, почетком новембра Лекарска комора Србије (ЛКС) покренула је поступак пред судом части против 18 лекара због неадекватног лечења и саветовања пацијената у вези са корона вирусом, од којих су поједини препоручивали и лек "ивермектин". Из ЛКС су тада навели да су пријаве против лекара стигле из здравствене инспекције Министарства здравља.
- Поступак је у току и предмет је у суду. Не смем ништа да говорим док не буде донешена одлука, о чему прво мора да се изјасни суд - рекао је др Милан Динић, директор Лекарске коморе Србије.