СЛАВИМО ВЕЛИКУ ГОСПОЈИНУ - ДАН УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ: Данас је празник свих жена, а ево шта треба, а шта не радити на овај свети дан
Овај празник се назива и Међудневница, по времену између Велике и Мале Госпојине
Сваке године 15. августа по јулијанском календару, а 28. августа по грегоријанском и новојулијанском прославља се један од Богородичиних празника - у које спадају Рођење Пресвете Богородице - Мала Госпојина, Ваведење, Сретење, Сабор Пресвете Богородице , Благовести, Покров Пресвете Богородице, Полагање ризе Пресвете Богородице).
ПРЕДВИДЕО ЈЕ НАЈВЕЋИ ДОГАЂАЈ ХРИШЋАНСКЕ ВЕРЕ: Славимо великог пророка, једну ствар ОБАВЕЗНО урадите и заштитите дом од ЗЛА И НЕСРЕЋЕ!
ТУРЧИН ПРОБАО ТРАДИЦИОНАЛНА СРПСКА ЈЕЛА: Ево шта је оценио највишом оценом, а шта му се најмање свидело (ВИДЕО)
ДИВНЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: "Надам се да ће се овакав тренд наставити и у будућности"
Овај празник успомена је на упокојење Богородице, Успеније пресвете Бобородице. Пресвета Дјева Марија, Богородица, поживела је још доста дуго после свог сина. Док је умирао на крсту, Исус Христос ју је предао на чување Светом Јовану Богослову.
У његовом дому, на Сиону, живела је у непрестаној молитви ишчекујући дан када ће отићи свом сину. Често је долазила на места на којим су се збили велики догађаји и велика дела Христова, својим молитвама и саветима помагала је светим апостолима у ширењу Божје речи.
Верује се да јој се у молитви јавио архангел Гаврило и благовести јој да ће кроз три дана упокојити.
Према њеној жељи, видела је још једном окупљене све апостоле и опростила се са њима пре свог упокојења. Ковчег са Његовим светим моштима уз пратњу мноштва хришћана пренели су у Гетсимански Врт, у гробницу њених родитеља Светих Јоакима и Ане.
Празновање Успења Богородице установљено је 528. године по жељи цара Маврикија који је 15. августа (према Јулијанском календару) победио Персијанце. Од тог датума сви хришћани славе тај празник.
Сматра се да се жене посебно посвећују овом посту, из великог поштовања према Богородици, мајци Христовој.
Овај празник се назива и Међудневница, по времену између Велике и Мале Госпојине, а верује се да је тај период најбољи за брање свих плодова и лековитих трава. Жене на овај празник не раде никакве веће послове, а оне које су у прилици, сакупљају сезонско биље, у овом периоду посебно благословено празником.
Богородица као фигура мајке и заштитнице посебно се сматра заштитницом жена и деце, али сви верници се припремају за овај пшразник и празнују га у храмовима на Светој литургији.