СРБИЈА ДВА КОРАКА ИСПРЕД ВИРУСА! Др Кисић: Светом круже слике са наших вакцинационих пунктова
Докторка Дарија прокоментарисала похвале немачке канцеларке.
Пандемија ковида је у целом свету променила начин живота и приоритете, а у фокусу Србије је да очува људске животе и да се труди да буде два корака испред вируса, односно, да учини све да спречи талас отказа и масовних отпуштања, рекла је министарка за рад Дарија Кисић Тепавчевић и члан Кризног штаба.
PlayStation и Xiaomi на поклон - погледај колико је једноставно да их узмеш
СКИЈАЛИШТА У СРБИЈИ ЛЕГЛО ЗАРАЗЕ? Др Стевановић открио због чега број заражених не опада драстично
"Оперишемо у скафандерима, са маскама и наочарима": Др Трифуновић борио се у хирушкој сали за животе ковид пацијената
- Претходну годину смо завршили са стопом незапослености од девет одсто, чиме смо постигли зацртани циљ да та стопа буде једноцифрена. Чињеница да смо толико успешни у вакцинисању, да смо вакцине набавили на време, управо је то чиме желимо да стекнемо предност у односу на неке друге земље, да превасходно заштитимо наше грађане и њихово здравље, али и да будемо спремни да се што пре вратимо у нормалу и радимо пуним капацитетом.- рекла је Кисић Тепавчевић.
КисићТепавчевић:Спречићемо отказе, вакцинисаћемо СрбијуНа констатацију да је и немачка канцеларка Ангела Меркел признала да Србија брже вакцинише од Немачке, министарка је рекла:
- Нема ту шта да се призна или не, то су реални показатељи. Светом круже слике са наших вакцинационих пунктова, то је ниво организације којим могу да се похвале најразвијеније земље у свету. Поносни смо, али нам се то није десило случајно. Нису вакцине пале с неба и нисмо баш случајно земља са тако успешном вакцинацијом. Прошле недеље смо по броју вакцинисаних на 100 становника били први у Европи.
Кисић Тепавчевић је рекла да грађани могу да буду мирни да ће свако ко је добио прву дозу, добити и другу, а онда је прокоментарисала изјаву председника Вучића да ће бити миран када се вакцинише три милиона људи.
- Око 70 одсто популације мора да буде имуно како би се спречило ширење болести. Према резултатима истраживања Института за епидемиологију у Београду, до лета је око 20 одсто наше популације стекло имунитет. Након тога се десио велики епидемијски талас, па су процене да је тај број имуних већи. Између милион и по и два милиона људи треба да се се вакцинише да бисмо постигли колективни имунитет који би нас штитио од епидемијског ширења болести. Све изнад тога би нас још више ојачало. Планираном динамиком вакцинације, то може да се деси релативно брзо - додала је минситарка за рад.