СРБИЈИ ПРЕТИ "АЗИЈСКИ УДАР" Ново упозорење професора Кочовића: Ово може да поквари све наше ПРОРАЧУНЕ И ПРОГНОЗЕ
Број новозаражених је протеклих дана у Србији у паду, а професор Петар Кочовић објашњава како такозвани "азијски удар" може да нам поквари епидепиолошку ситуацију.
И док Србија напокон може да одахне због пада броја заражених корона вирусом, (према јучерашњем пресеку у Србији су заражене 2.604 особе), у свету постоје одређене тачке у којима вирус и даље "букти".
Један од таквих примера јесте Азија.
НАЈНОВИЈА ПРОГНОЗА! Професор Кочовић открио ТАЧАН ДАТУМ када ћемо моћи да предахнемо, назире ли се крај пандемије? (ФОТО)
ОВЕ БРОЈКЕ СМО СВИ ЧЕКАЛИ: Познато колико људи је у Србији оболело после које вакцине и колико их је завршило у болници
ДИРЕКТОРКА БАТУТА УПОЗОРАВА: Корона вирус свакодневно показује да не бира жртве, радује једна чињеница
Наиме, према јучерашњим подацима Светске здравствене организације (СЗО), највише нових инфекциија, 285.133 откривено је у Југоисточној Азији, што је више од 39 одсто свих нових случајева.
У разговору за медије, професор Петар Кочовић, стручњак за информационе технологије, који заједно са својим тимом, месецима уназад даје прогнозе о кретању епидемије на основу прорачуна базираног на Гаусовој кривој, јуче је рекао да би из трећег таласа могли да изађемо 13. јула, када ће се ситуација напокон смирити. Ипак, постоји једна ствар која нас може пореметити.
- Такозвани "азијски удар" се повећава и потенцијално зараза која букти може да се пренесе на Европу. Углавном се преноси путовањима, као што је у Италију поново дошао други круг зараза - прича Кочовић и додаје статистику која је посебно интересантна, а везана је за овај континент.
- У Азији већ 40 дана, а посебно у Индији број заражених брзо расте. Букти корона, како тамошње бројке показују, у Индији, Турској, Ирану, Ираку, Бангладешу, Пакистану. Преко свих тих земаља из којих људи у транзиту ка Европи иду кроз нашу земљу могу да донесу потенцијалну опасност, и упркос свим мерама предострожности - рекао је он, додавши да такође ситуација није наивна ни у Јордану, Палестини, који "букте" од заразе, а да се број оболелих од короне повећава у Саудијској Арабији и Катру, али да ситуација тамо још увек није алармантна - закључио је професор.
Иначе, према јучерашњим подацима Светске здравствене организације (СЗО), највише нових инфекциија, 285.133 откривено је у Југоисточној Азији, што је више од 39 одсто свих нових случајева, следе Северна и Јужна Америка са 206.984 и Европа са 156.016 новооболелих.
Највише случајева од почетка пандемије регистровано је у САД, више од 31 милиона, а следе Индија са више од 15 милиона и Бразил са више од 13 милиона.