Хит оглас на нету: Нудим фиктиван брак женској особи, али МОРА да има ОВО држављанство
За партнера на папиру у земљама ЕУ нуде и до 10.000 евра
Завод за статистику објавио је податке о склопљеним браковима 2016. године према којима је 1415 држављана Србије нашло брачног друга међу странцима, а међу младожењама највише је Мађара (291) и Хрвата (140).
Прочитајте и:
У Србији је 2016. године склопљен укупно 35.321 брак. У Хрватској је рецимо исте године, према подацима Државног завода за статистику, било 20.467 склопљених бракова, од чега се 89 држављанки РХ удало за странце. Међу њима четири су се удале за Србина, исто толико за Македонце и Италијане, а њих 26 удало се за држављане Босне и Херцеговине.
Несразмеру у бројевима и интересима можда могу да поткрепе огласи на интернет страницама за тражење партнера где појединци у Србији отворено пишу да траже партнере за брак у земљама Европске уније и за то нуде новац. Циљ је добијање држављанства, а тиме и могућност за рад у земљама ЕУ.
- Нудим фиктивни брак женским особама. Хрватска, 44 године, за даље контакте молим у inbox, наравно само озбиљне понуде, хвала - један је од огласа на страницама.
Износи који се спомињу у сличним огласима досежу и до 10.000 евра за реализацију брака.
- Иако не послујем са странцима, агенцији се често јављају људи који траже сродну душу, а истовремено кроз брак и могућности за рад изван своје матичне земље. Из Азије и Африке нас најчешће зову мушкарци док из Србије и Македоније зову искључиво жене - потврдила је Ита Штефанек из агенције која се бави спајањем парова.
У МУП-у кажу да не воде статистике о склапању бракова због држављанства. У Хрватској је рецимо 2015. године откривено осам случајева брака из користи. У случају брака са странцем теренску проверу обављају полицијски службеници за незаконите миграције у полицијским управама.