Српски радио у Чикагу који свира 25 година: Чује се у четири државе, а ево ко је све прошао кроз његов студио
Направити успешан медији у Америци, није било нимало лако
Чикаго многи називају још и једним од највећих српских градова, јер према последњем попису у његовој широј околини живи око 400.000 Срба. Већина тих људи о свим новостима везаним за домовину, тачно две и по деценије информише се уз помоћ Српског радиа који се чује чак у четири државе, а кроз омалени студио овог медија прошли су сви истакнути емигранти, дисиденти, политичари и свештена лица.
КАКО ДА САЧУВАТЕ АНТИТЕЛА: Једна навика може негативно да утиче на борбу организма са короном
ЛАНА ЈЕ ЈАКО БЛИЗУ КОНАЧНОГ ЦИЉА! Удружимо се и сакупимо преосталих 15.000 долара за пут у Америку
КОЛИКО СУ СМРДИБУБЕ ОПАСНЕ ПО ЉУДЕ? Српски стручњаци одговорили на ово питање
- Можда има јединствену шпицу која одјекне етром сваког дана, од Висконсина преко Илиноиса до Индијане и Охаја. И сваког дана из овог студија у јужном делу Чикага већ деценијама на хиљаде Срба прати најновије вести из завичаја. Сећам се почетака, када смо светили студио била су три свештеника и тада је програм трајао и по четири сата. Кроз овај радио покушавам да покажем колико смо ми велики народ, колико је драгоцена наша култура и историја. Ми заправо правимо златни мост између Србије и Чикага - прича Милорад Раваси о својим почецима у Чикагу.
Направити успешан медији у Америци, није било нимало лако. Нарочито осетљиво и деликатно било је радити овај посао јер су јако познати емигранти радили тривијлане послове.
- Не могу никога посебно да издвојим, кроз емисију је прошла маса предивних људи широке душе, људи који вас прихватају као сина. И знате у ову уредничку столицу српског радија Чикаго могу да седну само Срби. А у овој просторији за госте седели су Патријарх Павле, Патријарх Иринеј у време док је био владика - преноси Раваси богато искуство из вишедеценијског рада у овом електронском медију.
Када су у питању уметници, Раваси истиче свог комшију са Грвбавице код Сарајева, Здравка Чолића, кума Бору Ђорђевића, будући да је његова мајка крстила његовог најстаријег брата у Чачку.
- Знате, ја сам у Чачку наичио да пишем, читам, да пливам и возим бициклу и тротинет. Одрастао сам у граду на Морави. Ето, жеља ми је остала да тренирам кошарку, али немам предиспозиције због висине, међутим мој син Горан је играо за Звезду - шаљивио прича Раваси.
Милорад Раваси има супругу, сина банкара и кћерку, професора и доктора, саветника за Балкан у две еминентне невладине организације, које се боре против трафикинга и трговине људима и интернационалног међународног криминала.