У ОВОМ ДЕЛУ СРБИЈЕ ИЗМЕРЕНО МИНУС 27: Ледени дани оковали земљу, али је овде дефинитивно најгоре
Мештани кажу да су навикли и да су зиме некада биле још оштрије, а навикли су и малишани који редовно похађају наставу упрском великој хладноћи
Србију су оковали ледени дани, температуре ретко у ком граду да пређу у плус, али ипак зна се где је најхладније и "најледеније". У селу Карајукића Бунари код Сјенице коју називају српским Сибиром, измерено је чак минус 27 степени.
Мештани кажу да су навикли и да су зиме некада биле још оштрије, а навикли су и малишани који редовно похађају наставу упрском великој хладноћи.
МИНУС 12, ЛЕДЕНА КИША, СНЕГ, А ОНДА ОБРТ: Данас нас чека хаос, а посебно нека се спреме ови делови земље
СРБИЈИ ПРЕТИ КАТАСТРОФА - РХМЗ од јутрос издао ТРИ УПОЗОРЕЊА! Будите на опрезу, спрема се нешто ОПАСНО
ОПРЕЗ АКО ИДЕТЕ АУТО-ПУТЕМ: Снег добро нападао, саобраћај отежан! За вечерас најављено нешто ОПАСНО (ВИДЕО)
- Настава се одвија нормално, али су превозници који довозе ђаке мало каснили због смрзавања нафте у возилима. Наши ђаци су навикли на ове зимске услове, топло се обуку и не смета им зима. То су прави борци од малих ногу. Оно што смо ми учинили јесте да је у школи реновирана столарија, па ученици бораве у топлим просторијама што је и најважније - рекао је Музафер Бибић директор основне школе у селу Карајукића Бунари.
На Пештерској висоравни живи око 3.500 становника, села још увек нису потпуно пуста али сурови услови утичу на младе људе да се све чешће селе у град. Они који су остали баве се сточарством и школују децу. Постоји једна матична школа и шест истурених одељења, а наставу похађа са све предшколцима око 300 деце.
Село Карајукица бунари најледенија је тачка Србије, 2006. године била је друго по реду најхладније место на Балкану са измерених - 39,5 степени, а већи минус забележен је само на Игману са температуром -42,5.
Србија Данас/ГСЗ/П.С.