ПРИМЕНИТЕ ОВИХ ШЕСТ САВЕТА Најстреснији период између 18. и 33. године: Важно је да се ЗАШТИТИТЕ
Према истраживању, жене су под већим менталним притиском од мушкараца
Од пунолетства до 33. године највише смо на удару стреса. Тако бар говоре резултати недавних истраживања, који су показали да се најстреснији животни период одвија баш у овом периоду. Посебно је важно истаћи да велика количина стреса проистиче због посла.
После 33. године ниво стреса почиње да се смањује.
Такође, према овом истраживању, жене су под већим менталним притиском од мушкараца.
СЕНЗАЦИОНАЛНО: ДО 62% ПОПУСТА ЗА ЛЕТОВАЊЕ У ЛУКСУЗНИМ ГРЧКИМ ХОТЕЛИМА!
ПОЗИВ КОЈИ СКУПО КОШТА! Ако вас зову са ових бројева телефона НИКАКО СЕ НЕ ЈАВЉАЈТЕ!
ВЕОМА ОПАСНО ПО ЗДРАВЉЕ! Овај лек користи сваки Србин, а ни не зна колико себи УГРОЖАВА ЖИВОТ!
Како да заштитите себе од стреса на раду?
Поставите приорите
Особе подложне стресу обично имају потребу да контролишу све аспекте ситуације и то одједном, иако их реалност учи да је то немогуће. Прихватите да не можете све послове урадити истовремено и да су грешке саставни део рада. Добро би било да на почетку сваког радног дана направите листу обавеза, а затим да прецртате све оно што није ни хитно, ни неопходно да се обави.
Редовно правите паузе
На сваких пар сати рада, одвојите неколико минута да дубоко удахнете, протегнете се и мало одморите. Одаберете за то одређени простор на послу, а ако не можете да се удаљавате са радног места, замислите га у глави. Нека од техника релаксације би могла да буде веома корисна за вас.
Одмор и пријатељи чувају здравље
Живот није само посао, већ и релаксација кроз спорт, забаву, дружење и хоби који пружају могућност сагледавања личних вредности из шире перспективе. Прикључите се некој групи, спортској или едукативној, позовите старе пријатеље и проведите дан у природи. За то време обавезно искључите телефон и комјутер. Квалитетно проведено слободно време је од велике важности за ментално здравље, а за редукцију стреса, и дружење са људима који су из другог миљеа од оног који индукује стрес.
Избегавајте непотребне конфликте
Конфликти су саставни део живота, али то не значи да су увек корисни и потребни. Људи имају право да размишљају другачије од вас и да деле другачије вредности. Нема никаквог разлога да се на послу препирете око политике или других друштвених питања, без обзира колико је то вама интимно важно. Чувајте своју приватност и избегавајте откривање приватности других кроз оговарања и преперичавања.
НОВИ ОПАСНИ ТРЕНД МЕЂУ ОМЛАДИНОМ: Ово нипошто немојте да радите јер ИЗАЗИВА РАК! (ФОТО)
Упозорење Светске здравствене организације: ХРАНА ЗА БЕБЕ ИМА СУВИШЕ ШЕЋЕРА
У народу позната као РАК КРВИ! Ово су СИМПТОМИ подмуклог Михиног непријатеља, а ЈЕДАН СРПСКИ ФУДБАЛЕР је ПОБЕДИО
У реду је потражити помоћ
Промена начина на који се доживљава ситуација на послу може да има кључну улогу у редуковању стреса и превенцији озбиљнијих психофизиолошких последица његовог присуства. Када је у питању тражење помоћи, најбоље је обратити се психологу или психотерапеуту. За промену начина размишљања, као и за третман психолошких последица стреса у виду анксиозних и депресивних стања, веома добар ефекат имају методе и технике из спектра когнитивно-бихејвиоралних психотерапија.
Промените посао
Понекад вам посао једноставно не одговара, па уз све напоре да промените начин размишљања, прихватите постојеће околности и научите да редукујете стрес, осећате се и даље спутано, заробљено и неаутентично. Тада је добро размислити о промени радне средине, али не у виду бега из постојеће ситуације, већ промишљено, у складу са сопственим вредностима и професионалним циљевима. Важне одлуке се увек доносе бистре главе.