Подухвати који ће дати нови сјај Ваљеву: У току је реализација 25 пројеката, лепши живот стиже (ФОТО/ВИДЕО)
У овом тренутку, град Ваљево ради на реализацији 25 пројеката, а приоритет је реконструкција регионалне болнице
Град Ваљево припада Колубарском округу у Републици Србији и граничи се на северу са општинама Уб и Коцељева, на западу са Осечином и Љубовијом, на југу са Бајином Баштом и Косјерићем и на истоку са Мионицом и Лајковцем, што овом месту даје изузетан географски положај. Уједно, то је и додатна одговорност за напредак ове општине и реализацију пројеката.
Својим повољним географским положајем још у најранијем добу био је погодан за многе пољопривредне, економске и индустријске развоје, што потврђује и дан данас. Специфично је то што 65 одсто становништва живи и ради на селу, чиме се без сумње издваја од многих општина у Србији.
Отпад више неће бити проблем Новосађанима! Пројекат вредан скоро 90 милиона евра: Циљ - зеленији Нови Сад (ВИДЕО/ФОТО)
Зрењанин ће изнедрити нову генерацију "златних делфина": Србија може да буде поносна на "Пролетере" (ВИДЕО/ФОТО)
Без добрих ђака, нема ни доброг друштва: Град на Бегеју зна рецепт за унапређење школства (ВИДЕО/ФОТО)
Предност оваквој специфичности јесте и развој туризма, који се, поред богате културе, историје, традиције самог народа, али и бројних знаменитих архитектонских грађевина, издваја и развија као прави бисер туристичког потенцијала, живот на селу омогућава и развој руралног туризма који је све више популарнији и заступљенији.
Све ово, али и разне друге специфичности, издвајају Ваљево и чине га омиљеним међу другим општинама и град у који вреди улагати и развијати. Развој и економски напредак града главни је циљ и градских власти које воде Ваљево о чему говоре многи потписани пројекти, уговори, субвенције и планови за даљи напредак и развој самог града.
О будућим пројектима који су планирани у Ваљеву, а чији је главни циљ побољшање кавлитета живота самих Ваљеваца, говорио је и градоначелник Ваљева Лазар Гојковић.
- У овом тренутку, град Ваљево ради на неких 25 пројеката. Ови пројекти, као и њихова реализација, постављени су као главни циљ још пре неких годину дана, неки од њих реализују се брже, неки мало спорије, али се свакако трудимо да не запоставимо било коју животну сферу. Тих 25 пројеката имају за циљ комплетну промену лица и сам изглед Ваљева и то су дефинитивно пројекти које наши суграђани одавно заслужују. Морам да нагласим да је најбитнији и стратешки важан пројекат, поред доласка инвеститора, изградња брзе саобраћајнице Иверак - Лајковац, која Ваљево повезује са ауто-путем "Милош Велики" и са остатком Србије, што управо и показује зашто су се инвеститори и определили за Ваљево. Имамо добру повезаност, добру комуникацију са главним градом и остатком Србије, чиме је и условљено и планирање уређење привредне зоне како би могли да прихватимо нове инвеститоре, па је тако у току и изградња улице кроз привредну зону, планирана је и изградња још две улице и оно што је од великог значаја, то је да ће држава помоћи и обезбедити средства за изградњу брзе саобраћајнице са четири траке која ће повезати директно, брзу саобраћајницу Иверак - Лајковац са привредном зоном - објашњава градоначелник Гојковић и додаје да ће то бити додатни плус за компаније које долазе, али и за све домаће привреднике који послују у оквиру ове индустријске зоне.
Као приоритет међу овим пројектима свакако јесте реконструкција болнице у Ваљеву, која је уједно и регионална болница, због чега је јако важно да она буде што пре реконструисана, пројекат је у изради, а његов завршетак очекује се у што краћем временском периоду.
- Морам да нагласим и оно што је многима у Ваљеву јако важно, такође јако битан пројекат, а то је изградња Хале спортова која је најављивана много пре, о њеној израдњи се прича већ неких 20-30 година уназад, јер заиста, Ваљево је град спорта, а има Халу из 1970. године која је тада стицајем околности направљена и на којој се до сада није ништа радило. Тако да нам је од велике важности и значаја да уђемо у тај пројекат. Урађено је идејно решење за тај пројекат, издати су локацијски услови и прелази се на фазу пројектовања и изградње. Надам се да ћемо пред грађане врло брзо изаћи са лепим вестима што се тиче тог пројекта - објашњава градоначелник Лазар Гојковић.
Поред ових пројеката, град ради и на изградњи новог вртића у Ваљеву јер је деце све више, а капацитета за вртиће све мање. Како истиче градоначелник, остала је подугачка листа оних који нису успели да обезбеде своје место у вртићу, тако да је ово један од приоритета градске власти и да се већ од следеће године крене са изградњом новог вртића.
- То су негде највећи пројекти на којима се ради, али ту су и многи други који ће променит само лице града и на којима ћемо, сигуран сам, у наредним годинама имати позитивне реакције људи и бенефите. Пре свеге стављање у фунцију неких објеката и зграда које већ дуже време пропадају, затим реконструкција многих улица, паркова, као и изградња 17 нових дечијих паркића, што финансијски можда и није вредно као остали наведени пројекти, али су можда једни од најважнијих за наше најмлађе суграђане - истиче градоначелник Лазар Гојковић.
Град са поносом говори и о реконструкцији Дома за стара лица, где се после више од 10 година од пропадања Геронтолошког центра, када је и почела изградња центра за стара лица у Ваљеву, ове године кренуло у завршетак тих радова, што је само још један више пројекат за понос самог града, али и свих грађана у Ваљеву.
- Уз подршку Владе Републике Србије и Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања кренули су радови за које је издвојено скоро милион динара како бисмо завршили Геронтолошки центар. Рок за завршетак радова је нешто више од 250 дана, а након тога ће Ваљево добити најмодернији Геронтолошки центар у овом делу Србије са преко 130 лежајева за стара лица и две нове активноси у оквиру центра, а то су дневни боравак за стара лица и прихватилиште за бескућнике - истиче градоначелник Лазар Гојковић.
Пројекат је финансиран из буџета Града Ваљева. Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.