ЗАШТО НЕКИ ЉУДИ ОБОЛЕ ОД РАКА, А ДРУГИ НЕ? У чему се крије ТАЈНА ОПАКОГ ОБОЉЕЊА - ЕВО ОДГОВОРА
Крајња истина скрива се у нашим генима, а не стилу живота
Највећа количина средстава у свету усмерена је у медицинске студије и одлази на истраживање рака, трећег најчешћег узрочника смрти на свету.
Свесност постојања рака и традиционалне терапије које се примењују продужавају агонију ове болести у просеку на две године, две године испуњене надом и идејом да се смрт може спречити.
УПОЗОРЕЊЕ ЛЕКАРА, НАПАДАЈУ КРПЕЉИ! Само овако СКИДАЈТЕ НАПАСТ, изазивају ОПАКУ БОЛЕСТ
"Стопало ми било отечено две недеље" УПОЗОРЕЊЕ ПРЕД ОДЛАЗАК НА МОРЕ! Отровница вреба у ПЛИЋАЦИМА
ГРАЂАНИ, ОВАКО СЕ МОЖЕТЕ СПАСИТИ ДАВЉЕЊА: Ако се нађете у вртлогу, послушајте ОБАВЕЗНО БИТАН САВЕТ!
Али, научници, за разлику од фармацеута, све чешће постављају питање, а не одговор на тему рака које може открити пуно тога чега нисмо свесни - а то је зашто сви немамо рак, односно зашто га само неки добију?
Коса, нокти, спољашњи слој коже - све су то мртве материје које сваке недеље губимо - око 80 одсто честица у затвореним просторима које се пресијавају на сунцу заправо су мртве ћелије коже људи.
Нажалост, догоди се и кључна грешка која делује као окидач рака захваљујући абнормалном раду ћелије, расту и непрекидном дуплирању. Таква ћелија игнорише сигнале да престане да стимулише тело да је снадбева крвљу како би још расла.
Набавите овај цвет: Тераће комарце, осе и муве цело лето! Природна одбрана од инсеката! (ВИДЕО)
Сећате се ПОТОПЉЕНОГ ГРОБЉА код Краљева? После повлачења воде прети ОПАСНОСТ
ВРЕМЕ ОПАСНО ПО ЖИВОТ Људи од врућине падају као кладе, Хитна помоћ не стаје, има и МРТВИХ
Тада се таква ћелија бесконачно размножава, односно рак шири по телу. Наравно, кључно је и о којем се типу рака, односно грешке ради, јер код једних то иде брже, а код других спорије - укупно постоји чак њих 200 различитих.
Крајња истина скрива се у нашим генима, а не стилу живота. Посматрајући дугогодишње пушаче, научници су открили како је свима заједничка варијација појединих гена, а њих су назвали "генима дуговечности".
Постоји низ генетских маркера који подстичу дуговечност, а ти исти гени могу се наћи код људи који су доживели дубоку старост.
Они функционишу тако да подстичу ћелије на бржи опоравак од негативних био-хемијских утицаја - објашњава професор Морган Левин.
То се сматра и еволуцијском мутацијом, а срећници који су наследили те гене имају тек 11 одсто вероватноће да ће икад у животу добити рак, док је код осталих вероватноћа од 40 до 60 посто.
СТАВЉАТЕ ФИСКАЛНИ У КЕСУ СА НАМИРНИЦАМА? РИЗИКУЈЕТЕ ДА СЕ РАЗБОЛИТЕ! Рачуни су пуни отрова, ово никако не радите!
Ултразвук дојке и мамограф МОГУ ДА СПАСУ ЖИВОТ: Ево шта треба да знате о прегледима и зашто су важни
Грађани, ВАЖНО УПОЗОРЕЊЕ! Наредна три дана УВ зрачење биће као да сте у ПАКЛУ, а ОВА ЗАШТИТА ЈЕ ОБАВЕЗНА!
Упркос доброј или лошој генетици, опет постоје случајеви који се не уклапају у калуп, а то су управо они узроковани спољашњим факторима. Они су неоспорни узрочници настанка мутација, па самим тиме и рака:
- Претерано сунчање,
- Пушење,
- Дебљина,
- Хормоналне терапије/изложеност зрачењима,
- Конзумирање прерађене хране/премали унос влакана.