ЕВО ШТА СЕ ДЕШАВАЛО НА ОБАЛИ СРЕБРНОГ ЈЕЗЕРА ПРЕ ТРАГЕДИЈЕ: Да ли је нешто слутило да ће се дечаци утопити?
Рониоци су у понедељак пронашли и извукли на обалу тела браће Стефана (14) и Николе Петровића (13) из Раче код Крагујевца, који су се у недељу удавали у Сребрном језеру.
Истрага ове незапамћене трагедије и даље је у току, а према незваничним сазнањима, ниједан од дечака није знао да плива. Ипак, још није познато ко је и како малолетној деци издао педалине без пратње старијих. Такође, не зна се зашто је на једној педалини било више деце и зашто нису имали заштитне прслуке.
ПРЕВИЈА СЕ КО У НАЈСТРАШНИЈИМ БОЛОВИМА: Бака над сликама Стефана и НИколе кука на сав глас
КОМЕ САМ ДЕЦУ ДАЛА! Одзвања Рачом лелек мајке дечака који су се утопили у Сребрном језеру
РОНИЛАЦ ЗАПЛАКАО ОД ПРИЗОРА: Браћа се загрљена удавила у Сребрном језеру
НА ДНУ СТРАВИЧАН ПРИЗОР: Ронилац који је тражио дечаке у Сребрном језеру описао шта је тачно видео
Речна полиција није успела првог дана да нађе тела, јер је видиљивост била лоша. Потрага је сутрадан настављена, а рониоци су чамцем повезли и једног од дечака који је био на кобној вожњи, како би им показао где је дошло до утопљења двојице његових другова.
КРЕНУЛА У ШКОЛУ, А ОНДА НЕСТАЛА: Пронађена Сара Бајовић!
- Људи који држе педалине упознати су са нашом општинском одлуком да малолетницима могу да их изнајме једино ако су у пратњи одраслих, као и да сви који се на њој возе морају да добију заштитни прслук. Ми смо урадили оно што је до нас, а сада нека надлежни органи утврде ко треба да сноси одговорност - рекао је Слађан Марковић, заменик председника општине Велико Градиште, који је дошао на место трагедије.
Ко их одведе, зашто моје златне јабуке?!
Дом породице Петровић у селу Трска већ два дана је завијен у црно, а када је стигла потврда страшних вести, лелек мајке Сање и бабе Снежане проломили су се селом. Александар Петровић, отац настрадалих малишана је ипак некако смогао снаге да оде у Велико Градиште и са обале посматра потрагу за његовим синовима.
СЦЕНА КОЈА СЛАМА СРЦА: Док су укочена тела утопљених дечака лежала на обали, отац је учинио једно...
- Да ли је могуће да више немамо Стефана и Николу? Ко их одведе, зашто, где су моје златне јабуке? - неутешно је понављала баба Снежана грлећи слике својих унука.
Лекари Хитне помоћи из Раче током дана интервенисали су више пута и указивали помоћ члановима унесрећене породице. Петровићи су иначе живели од пољопривреде. Стефан и Никола су и поред школских обавеза стизали да раде на имању, тренирају фудбал у школском клубу, били су добри ђаци и деца за пример.
- Били су послушни и вредни. Стално су помагали оцу и мајци. Изгубили смо их, ништа више не може да нам их врати. Ко им је дао несрећну педалину - као за себе пита њихова тетка Србијанка Ненадић.
Туга влада у целој Рачи. Основна и средња школа због ове велике трагедије у понедељак нису радиле. Могли су се видети само уплакани наставници у ОШ "Карађорђе", коју су похађали Стефан и Никола. Разумљиво, они нису били расположени за разговор.
Шта се дешавало пре несреће на језеру?!
Директор школе Зоран Јовановић каже да су Стефан и Никола били међу петнаестак дечака који су са локалним фудбалским клубом отишли на турнир у Велико Градиште. Са њима су били он и тренер Марко Глишић.
- Осећам одговорност за ову трагедију, независно од тога да ли сам крив или не - каже директор школе Зоран Јовановић.
Ове ПОВРЕДЕ је задобио млади фудбалер који је ПРЕЖИВЕО НЕСРЕЋУ у којој је страдала Српкиња на Тасосу
Он прича да су после одигране утакмице стали поред језера да се освеже, попију кафу, а деца сок. Рекао им је да не иду на језеро и не улазе у воду јер је крај купалишне сезоне. Са обале су у једном тренутку видели да су се деца педалинама отиснула на језеро.
- Све се одиграло у само неколико минута. Ништа више не могу да кажем. Детаље ће утврдити истражни органи. Најтеже је што су два млада живота угашена - каже директор Јовановић.