Иза браве група СРБА осумњичена за фалсификовање исправа: Ухапшени после ШОКАНТНОГ атентата у Малезији
Приведено 11 особа из неколико српских градова
Припадници Службе за борбу против организованог криминала и БИА, у сарадњи са Тужилаштвом за организовани криминал, ухапсили су 11 особа осумњичених да су као чланови организоване криминалне групе израђивали фалсификована документа Републике Србије и земаља ЕУ.
Прочитајте и:
Хапшење је уследило само неколико недеља после убиства у Малезији када су коришћени лажни српски пасоши.
Ухапшено је петоро Краљевчана, двојица Београђана, тројица Крушевљана и један Новопазарац. Сумња се да је С.М. из Краљева од 2016. до 2018. организовао криминалну групу чији су чланови имали тачно утврђене улоге и задатке у изради различитих фалсификованих личних и других докумената Републике Србије и држава Европске уније.
Палестински инжењер Фади ал-Бач убијен је у Куала Лумпуру кад су двојица мушкараца пуцала са мотоцикла на њега 14 пута!
Шеф малезијске полиције Мохамад Фузи Харун изјавио је да су убице користиле лажне пасоше СЦГ како би ушле у Малезију. Бач је наводно учествовао у преговорима са Северном Корејом о набавци оружја за Газу, а медији су пренели да су га вероватно убили агенти израелске обавештајне агенције Мосад.
Сумња се да на тај начин осумњичени наручиоцима створили услове за извршење различитих кривичних дела - од преласка државне границе, отварања банковних рачуна, различитих превара, па чак и до ликвидација.
С.М. се терети да је организовао израду и штампање фалсификованих докумената у изнајмљеним становима широм Србије тако што је на рачунарима обављао припрему и штампање висококвалитетних фалсификованих докумената која су се у многим државама могла користити као оригинална.
Чланови групе, након што су добијали фотографије и податке од наручиоца докумената, на уређајима високе резолуције, обављали скенирање, обраду и израђивали возачке и саобраћајне дозволе, личне карте, пасоше и друга документа. Постоје основи сумње да је криминална група имала разгранату мрежу дистрибуције и наручилаца докумената широм Европске уније.
Осумњичени су на тај начин, како се сумња, зарадили 16,7 милиона динара.