НОВА ИСТРАГА ПРОТИВ ВОЂА КОЉАЧКОГ КЛАНА! Беливук и Месар имали имовину и у Црној Гори "Код Миљковића пронађени уговори"
ГСТ Миливоје Катнић и његов сарадник Саша Чађеновић одмах након празника саслушаће још једном ова лица у Београду, након чега се, како се сазнаје, убрзо може очекивати и подизање оптужница.
Да ли озлоглашени криминални клан који су предводили Вељко Беливук и Марко Миљковић поседују некретнине или неку другу имовину у Црној Гори, уписану на њихова имена или на њима блиска лица, предмет је истраге коју је отворило Специјално државно тужилаштво у сарадњи са Еурополом и колегама из Србије. Од извора блиског истрази незванично се сазнаје да је до тих доказа врло тешко јер, уколико и постоји, та имовина је вероватно уписана на друга лица. Осим ове истраге, СДТ води још низ истрага против ових лица, које би, према поузданим сазнањима требало да буду окончане врло брзо.
Главни специјални тужилац Миливоје Катнић и његов први сарадник Саша Чађеновић одмах након празника саслушаће још једном Беливука и Миљковића у Вишем суду у Београду, након чега се, како се сазнаје, убрзо може очекивати и подизање оптужница.
ДИЈАНА ХРКАЛОВИЋ ОСТАЈЕ У ПРИТВОРУ! Апелациони суд одбио ЖАЛБЕ БРАНИЛАЦА бивше државне секретарке
ШОКАНТНО! Откривен још један "штек" Веље Невоље у Београду - овде је хтео да направи утврђење
ИСПЛИВАЛА ИМЕНА ДОСАД НЕПОЗНАТИХ ЖРТАВА БЕЛИВУКОВОГ КЛАНА! Шири се истрага - починили још ДЕВЕТ убистава
Провером њихове имовине баве се и тужиоци у Србији, који су проширили истрагу и на њихове супруге, таште и још нека лица због сумње да су прали новац зарађен продајом дроге, отмицама и убиствима.
Према незваничним информацијама, осим истраге о куповини неколико станова вредних преко милион евра, које су најчешће уписивали на имена супруга, прикупљају се докази и о убацивању крвавог новца у легалне токове кроз оснивање фирми и улагање у фудбалске клубове и фудбалере. Исти извор тврди да су се чланови злогласног клана нагло обогатили током 2020. године.
Прали новац од 2015 године
Интересантно је да је већина фирми, станова, кућа и локала које група поседује само у Србији купљена током 2020, али да су неке од непокретности купљене и раније. Кривичном пријавом им се на терет ставља да су прање новца вршили од 2015. до почетка 2021 - објашњава извор. Он подсећа да је у становима током претреса пронађено преко 20 "ролекс" сатова и други вредан накит, уговори о позајмицама, за које се верује да су биле фиктивне, аутомобили, али и бројачи новца.
Сумња се да је криминална група на чијем су челу Беливук и Миљковић прала новац на тај начин што су илегално стечена новчана средства убацивали у легалне токове кроз градњу стамбених објеката, улагања у предузећа, отварање фиктивних предузећа, куповину покретне и непокретне имовине и улагање у фудбалске клубове, препродајом играча и спонзорисањем клубова.
Многи од ухапшених припадника клана на саслушању пред тужилаштвом су се изјаснили да су незапослени, укључујући и Марка Миљковића. Беливук је рекао да месечно зарађује 60.000 динара, док су неки од нижерангираних припадника групе изјавили да месечно зарађују далеко више, око 2.500 евра, и то као радници обезбеђења.
Део илегално стеченог новца коришћен је и за финансирање извршења других кривичних дела, а под лупом је и улагање у криптовалуте, преко којих су, како се сумња, сакрили право богатство. Беливукова криминална група већ је оптужена за пет убистава, отмице и силовање, као и за трговину дрогом, а у току су и истраге за још најмање три ликвидације на територији Србије и Црне Горе.
- Током претреса преко 30 станова које су користили откривена је и бројна документација за парцеле које су већ откупили и станове у изградњи. Код Миљковића је пронађен и уговор о куповини стана и две гараже - открива извор из истраге и додаје да је у години пред хапшење чланова клана Срђан Лалић, стручњак за информационе технологије за ког се испоставило да је сурови убица, купио некретнину у Београду и кућу код Котора.