Нови детаљи истраге убиства познатог београдског адвоката: Огњановића ликвидирао плаћеник из иностранства
Ову информацију потврдила је раније министарка правде Нела Кубуровић
Иза убиства познатог адвоката Мише Огњановића стоји егзикутор који није из Србије, већ је унајмљен из неке стране земље.
Прочитајте и:
- УХАПШЕН ОСУМЊИЧЕНИ ЗА УБИСТВО MMA БОРЦА! Испред Клиничког центра дуге цеви и гневни пријатељи убијеног!
- СУРОВА ЛИКВИДАЦИЈА У ЦЕНТРУ КРАГУЈЕВЦА! Ово је убијен MMA борац Радош Јоксимовић! Град под ОПСАДОМ! (ФОТО)
- "Говорио сам му да је још млад": Исповест деде дечака који скочио са зграде у Кикинди КИДА ДУШУ
- Он је у Србију дошао само како би ликвидирао адвоката, након убиства се највероватније сакривао у неки стан а затим побегао из зеље - каже извор близак истрази.
Ову информацију потврдила је раније министарка правде Нела Кубуровић.
- Тужилаштво за организовани криминал преузело је случај убиства адвоката Драгослава Мише Огњановића. То показује јасну чињеницу: постоје основане сумње да је то убиство починила организована криминална група - каже з министарка правде Нела Кубуровић.
Драгослав Миша Огњановић је убијен је 28. јула око 20.30 сати испред зграде на Новом Београду. У његовој ликвидацији вероватно је коришћено оружје које је имало пригушивач.
На адвоката је, информацијама, испаљено најмање 10 хитаца из пиштоља калибра девет милиметара.
Огњановић је сигурно праћен неколико недеља пре ликвидације. Убице су тада већ добро научиле које су његове навике и планови, што показује и чињеница да су га убили непуна два месеца након што се са супругом преселио на нову адресу у Улицу Антифашистичке борбе на Новом Београду.
Министарка правде Нела Кубуровић указала је да су након убиства адвоката Мише Огњановића Министарство правде и Министарство унутрашњих послова хитно реаговали и изашли у сусрет захтевима адвокатуре. Договорено је формирање радне групе која ће се бавити положајем адвоката кроз измене законодавног оквира, пре свега Кривичног закона.
- Такође, радна група треба да прати све случајеве који се тичу напада на адвокате који треба хитно да се решавају. Формирање ове групе говори да је држави и те како стало до положаја адвоката, који су јака карика у правосудном систему Србије - рекла је Кубуровић и додала да ће у радној групи, поред представника адвокатуре, Министарства правде, МУП-а, бити и представници из реда судија и тужилаца.
Детаљи истраге злочина у Крагујевцу: Радоша упозоравали, пази, спремају се да те убију!
Која организована криминална група стоји иза убиства адвоката који је до смрти био заступник породице Бојовић, пре свега Луке, за сада није познато. Истрага убиства Драгослава Огњановића води се у више праваца, према незваничним информацијама, у игри су три сценарија: наставак рата породица Бојовић и Шарановић, преливање сукоба између кавачког и шкаљарског клана (Бојовићева група интензивно сарађује са "шкаљарцима") или сукоб унутар клана.
Огњановић је био један од најпознатијих београдских и српских адвоката који су се бавили кривичним правом. Последњих година највише је заступао Луку Бојовића, али и његову породицу и сараднике. Недавно је заступао Лукину мајку Анђелку, која је у Црној Гори ухапшена заједно са рођаком због наводног планирања убиства Ратка Кољеншића, једног од припадника групе Слободана Шарановића, окривљеног за учествовање у убиству Николе Бојовића.
Као још једна могућа теорија бруталног убиства могао би да буде и рат црногорских кланова. Бојовић је наводно близак шкаљарском клану, који ужива његову заштиту, па се Огњановић као његов адвокат нашао на мети супротстављеног кавачког клана. Такође, и сам Огњановић заступао је 2018. углавном сараднике Бојовићевог клана - пре свега "шкаљарце", црногорске партнере у кокаинском бизнису. Тако је пред судом бранио Милоша Ниловића и Митра Муратовића, и то, као некада Бојовића, због нелегалног оружја нађеног у ресторану "Дурмитор". Бранио је и Владимира Поповића и Војислава Костића, шефове казина "Хавана", а заступао је Филипа Кораћа - новог шефа клана (према наводима полиције). Кораћа је Огњановић заступао чак и у парничним споровима, у његово име је писао и тужбе и поднеске нижим и парничним судовима.
Црногорски кланови у сукобу су од 2014, а до сада је у том рату животе изгубило више десетина људи са обе стране.