СРБИЈА ИЗРУЧУЈЕ ХАКЕРЕ АМЕРИЦИ? Специјални суд у Београду донео решење да су испуњени сви услови
На ову одлуку суда окривљени имају право жалбе Апелационом суду у Београду, а коначну одлуку о изручењу доноси министар правде Србије.
Специјални суд у Београду утврдио је да су испуњене законске претпоставке за изручење САД десеторо осумњичених из Србије које та држава тражи због рачунарске преваре путем лажних инвестиционих платформи, а који су се противили изручењу.
Један осумњичени, А. С, раније је дао сагласност за изручење, па је суд раније утврдио да су испуњени услови за његово изручење по поједностављеној процедури.
ДОЛИЈАО ОРГАНИМА РЕДА: Ухапшен отац из Зрењанина осумњичен за силовање ћерке!
МУЊЕВИТА АКЦИЈА ПОЛИЦИЈЕ У ЛЕСКОВЦУ: Осумњичени држао огромну количину дроге у фрижидеру!
Данашњом одлуком, суд је утврдио да су испуњене претпоставке за изручење Кристијана Крстића, његове супруге Ксеније Ф, А. К, М. П, У. С, Н. К, А. С, М. М, Н. Д, Б. Р. и Н. М, ради вођења поступка пред Окружним судом у Северном округу у Тексасу.
Тексашки суд их терети за заверу у извршењу преваре која укључује електронску комуникацију и због завере у прању новца према законима САД, саопштио је београдски суд.
На ову одлуку суда окривљени имају право жалбе Апелационом суду у Београду, а коначну одлуку о изручењу доноси министар правде Србије.
Апелациони суд у Београду је прошле седмице укинуо притвор држављанки Филипина са боравишем у Нишу Ксенији Ф. А. К, јер је наредних дана очекује порођај, па јој је одлучујући по жалби браниоца, одредио кућни притвор уз наногицу.
Осталих 10 окривљених је и даље у притвору.
Свих једанаесторо се сумњиче да су као организована криминалана група од 2011. године до јула ове године, учествовали у стварању, промовисању и организацији најмање 16 лажних инвестиционих платформи користећи се интернетом и онлајн веб страницама, чиме су прибавили противправну имовинску корист од преко 70 милиона долара.
Ова група је проналазила инвеститоре широм света, укључујући и оне у Северном округу државе Тексас, који су инвестирали у лажне инвестиционе платформе за бинарне опције где су припадници групе стварали лажне трговинске трансакције, лажне потврде о подизању новца као и лажне потврде о пребацивању новца, саопштено је након њиховог хапшења.
Припадници организоване криминалне групе су пристали да инвестирају, служећи се лажним идентитетима и користећи лажне титуле, путем email-a или путем видео-конференциских веза упућивали да пребаце своје "инвестиције" на међународне банковне рачуне повезане са организатором ове групе.
Након тога група је по налогу организатора затварала ове лажне инвестиционе платфоме и након неког времена поново отварала нове са истим већ разрађеним методом рада.
Сумња се да су организатор и припадници ове групе прибавили противправну имовинску корист у износу од преко 70 милиона долара.