ТОТАЛНИ ХАОС У УСТАНИЧКОЈ: Аутомобил ПОКОСИО жену, повређена у ТЕШКОМ стању
У Устаничкој улици у Врању, догодила се несрећа у којој је тешко повређена жена.
Према потврдама из ОЈТ Врање, возило „смарт“ кретало се из правца Кајмакчаланске, када је у суботу око 18 часова возач покушао да заобиђе паркирани ауто, који је био на коловозу Устаничке.
Приликом заобилажења аута, „Смарт“ је наишао на жену пешака, стару 59 година, која је прелазила коловоз.
Том приликом, ауто је својом предњом страном ударио жену пешака и оборио је на коловоз. Возач и сувозач су одмах позвали Хитну помоћ, те заједно са повређеном женом и екипом ХМП отишли у ЗЦ Врање.
Тамо су јој констатоване тешке телесне повреде у виду напрснућа ребра, фрактуре лобање и потрес мозга.
За воланом „смарта“, такође је била жена, код које није утврђено присуство алкохола у крви. Против жене возача биће поднета кривична пријава због кривичног дела „тешка дела против безбедности јавног саобраћаја“.
Када се нађете у ситуацији саобраћајне несреће, важно је да останете смирени и предузмете одговарајуће кораке како бисте обезбедили сигурност себи и другима. Ево неколико савета о томе како реаговати:
- Останите смирени: Одржавајте смиреност и задржите присебност ума. Паника може отежати ситуацију и ометати ваше способности да правилно реагујете.
- Проверите повреде: Ако је могуће, проверите своје и евентуалне повреде путника у вашем возилу. Ако приметите озбиљне повреде, одмах позовите хитну помоћ.
- Осигурајте сигурност: Ако је могуће, поставите сигурносни троугао или упалите светла на возилу како бисте упозорили друге возаче о несрећи и смањили ризик од даљих судара.
- Позовите полицију: Без обзира на озбиљност несреће, позовите полицију како би документовали догађај. Они ће извршити увиђај, осигурати сигурност на месту несреће и пружити потребне информације.
- Обезбедите медицинску помоћ: Ако је потребно, позовите хитну помоћ за све повређене у несрећи. Пружите прву помоћ колико можете, али не померајте повређене особе уколико сумњате на повреду врата или кичме.
- Не признајте кривицу: Не признајте кривицу нити оптужујте друге у тренутку несреће. Сачекајте да полиција стигне и обави увиђај пре него што дајете изјаве.
- Забележите информације: Забележите име, адресу и контактне податке других возача и сведока несреће. Такође, забележите регистрационе таблице возила и осигуравајуће информације.
- Фотографишите место несреће: Ако је могуће, фотографисите место несреће и штету на возилима како бисте документовали догађај. Ово може бити корисно за осигурање и евентуалне правне поступке.
- Јавите се осигуравајућој компанији: Након несреће, јавите се својој осигуравајућој компанији и пријавите несрећу. Пратите њихове инструкције о томе како да поднесете захтев за осигурање.
- Потражите правну помоћ: Ако је потребно, потражите правну помоћ како бисте заштитили своја права и обезбедили правичну накнаду за евентуалну штету.
Након што се догађај смири, важно је да обратите пажњу на своје емоционално стање и потражите подршку ако осећате стрес или анксиозност због несреће.
Извор: Србија Данас/Телеграф