Ако "Косово" уђе у Интерпол, Срби који су бранили нашу земљу биће озбиљно угрожени! Приштина спрема пакао!
Генерална скупштина Интерпола почела је у Дубаију, а државе чланице ће у уторак одлучивати да ли да прихвате лажну државу "Косово" као пуноправног члана
Државе чланице треба да изаберу и новог председника, пошто је бивши шеф организације Менг Хонгвеј притворен у Кини.
Председник Србије Александар Вучић је недавно рекао да би улазак тзв. "Косова" у Интерпол довео до повећања броја потерница, тј. потерница против 5.000 Срба, учесника у одбрани наше државе 1999. године. Ти људи, како је казао, "не би знали да ли могу да путују, а притом би се стварале тензије и додатни сукоби на дневном нивоу".
Треба подсетити јавност и на изјаву министра спољних послова Ивице Дачића који је рекао да је "готово цело руководство Косова већ у Интерполу, али на потерницама".
Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Небојша Стефановић истакао је вечерас ус РТС да би чланство такозваног Косова у Интерполу било погрешно из политичких, правних и полицијских разлога и да би такав преседан угрозио професионалност Интерпола.
Војни коментатор и новинар Мирослав Лазански је рекао да улазак тзв. "Косова" у Интерпол не би за њега значио смак света, мада би "Албанци махали тим чланством као знаком своје државности".
- Ми не треба од Интерпола да правимо неки феномен. Сетите се колико је лидера Косова било у европским земљама, а нису хапшени, а били су на потерницама Интерпола - подсетио је он.
"Постоје добре шансе да Косово не уђе у Интерпол", изјавио је за РТС данас Слободан Зечевић из Института за европске студије и додао да има више разлога за то, а да је један од њих што Косово није примљено ни у УН.
- Најчешће је пријем у УН касније последица уласка у ове друге међународне организације као што су Интерпол и Унеско - рекао је Зечевић.
Интерпол представља највећу међународну организацију криминалистичке полиције, а чине је представници 192 државе.
Његов рад усмерен је (званично) на јавну сигурност и борбу против тероризма, организованог криминала, ратних злочина, производње и продаје дрога, кријумчарење оружја, трговине белим робљем, прања новца, дечје порнографије, привредног криминала, рачунарског криминала, злочина против интелектуалне својине и корупције.