"СРБИЈА ЈЕ ОСУДИЛА АГРЕСИЈУ РУСИЈЕ НА УКРАЈИНУ" Мађарска скренула пажњу на лицемерну Резолуцију ЕП
Резолуција, коју је предложио известилац Дејвид Мекалистер, усвојена је са 407 гласова "за", 92 гласова "против" и 142 уздржаних
Мађарски европосланик Андор Дели изјавио је да Резолуција о примени заједничке спољне и безбедносне политике ЕУ, коју је данас усвојио Европски парламент и у којој се наводи да Београд мора да се усклади са спољном политиком Уније, садржи потпуно нетачну информацију, везано за Србију, да није осудила агресију Русије на Украјину.
"БАЈДЕН ТРАЖИО ДА СЕ СРУШЕ СВИ МОСТОВИ ПРЕКО ДРИНЕ" Москва подсетила на бомбардовање СРЈ и објаснила политику Запада
"СПЕЦИЈАЛЦИ" СА ЗАПАДА ДОЛАЗЕ У БЕОГРАД: Познат тачан датум, ево када ће разговарати са Вучићем
"ХВАЛА ВАМ НА ПОДРШЦИ ЗА ОЧУВАЊЕ ТЕРИТОРИЈАЛНОГ ИНТЕГРИТЕТА СРБИЈЕ" Вучевић се састао са министром спољних послова Републике Того (ФОТО)
Дели је за Танјуг рекао да је Резолуција ЕП о заједничкој спољној и безбедносној политици извештај који се, како је рекао, на жалост руководи политичким стереотипима, па чак и нетачним информацијама.
- Ја сам јуче у свом говору рекао да извештај о одбрамбеној политици садржи једну потпуно нетачну информацију везано за Србију и за чињеницу да није осудила агресију Русије на Украјину. Та тачка није у сагласности са реалношћу и скренуо сам пажњу колегама да текстови ЕП треба да буду утемељени на фактима и реалности, а не на неким политичким и идеолошким замислима - рекао је Дели.
Како је појаснио, Србија је земља која је усвојила све Резолуције УН којима се осуђује напад Русије на Украјину, земља која је најгласнији заговорник територијалног интегритета Украјине и која је одбила да прихвати референдум "о четири региона Украјине".
- Тако да не стоји тврдња ЕП и известилаца ЕП да је Србија земља која није осудила напад Русије на Украјину - истакао је мађарски европосланик Андор Дели.
Резолуција, коју је предложио известилац Дејвид Мекалистер, усвојена је са 407 гласова "за", 92 гласова "против" и 142 уздржаних, а у току гласања велики број амандмана био је одбијен.
У Резолуцији, када је реч о Србији, наводи се да Европски парламент "жали због континуирано ниског степена усклађености Србије" са ЗСБП и понавља да би "нова преговарачка поглавља требало да буду отворена тек када Србија ојача своју преданост реформама у подручјима демократије и владавине права и покаже да је у потпуности усклађена са спољном политиком ЕУ".