АУ ШТО ЈЕ ШКОЛА ЗГОДНА: Од данас 68.000 првачића у школским клупама, а ево и неких новина
Уведене су нове наставне активности
Школска година за основце и средњошколце у Србији почиње данас, а у школске клупе сешће око 68.000 првачића. Календаром образовно-васпитног рада предвиђено је да у наредној години ђаци имају четири распуста -јесењи, зимски, пролећни и летњи.
Велика новина у српским школама: Родитељи ће преко интернета моћи да прате оцене деце
Планирано је да јесењи распуст траје четири дана - од 9. до 12. новембра, док је зимски распуст подељен на два дела од 3. јануара до 8. јануара и од 1. фебруара до 9. фебруара.
Пролећни распуст почиње 3. априла, а завршава се 9. априла. Друго полугодиште за ученике осмог разреда завршава се 31. маја, а за ученике осталих разреда основне школе 14. јуна 2018. године.
МОЖЕ ЛИ СЕ ДЕТЕ УПИСАТИ У ШКОЛУ АКО НИЈЕ ВАКЦИНИСАНО?! Ово је права ИСТИНА!
Школа за матуранте гимназија завршава се 24. маја 2018. године, а за ученике трећег разреда трогодишњих и четвртог разреда четворогодишњих стручних школа, 31. маја. У школске клупе од сутра седа 556.645 основаца, а међу њима је и око 68.000 првачића.
Ђаке од сутра у школи чекају бројне новине. Око 55 одсто школа изјаснило се позитивно за увођење ђачких униформи, али је остала непознаница колико њих је успело то да реализује.
Петаке од сутра чекају три редизајнирана предмета - информатика и рачунарство, физичко и здравствено васпитање, техника и технологија.
Весић најавио КРАЈ РАДОВА у Београду, али и да сви задовољно чекају почетак нове школске године!
Ученици ће имати и више спорта, а у 200 школа уводи се електронски дневник, захваљујући коме ће родитељи преко интернета, уз посебну шифру, моћи да виде оцене, изостанке, али и похвале за своју децу.
Ученици четвртог и шестог разреда имаће једном месечно факултативнио час о безбедности, а предавачи ће им бити полицајци.
На часовима "Основи безбедности деце" ђаци ће учити - о безбедности у саобраћају, о злоупотреби дроге и алкохола, безбедности на интернету, о вршњацком насиљу, како се понашати у ванредним ситуацијама као што су поплаве, пожари, земљотрес.