ЕУ КИВНА НА СРБИЈУ И ЧЕЛИЧНО ПРИЈАТЕЉСТВО СА КИНОМ: Стиди ли се Брисел нечега? Криво им што лако ПОБЕЂУЈЕМО корону
Уместо солидарности, помоћи и скидања ембарга на куповину медицинске опреме, из Брисела се пут Београда "пакују" нове уцене о успоравању нашег европског пута.
На мети су, пре свега, добри односи које Србија има са Кином, земљом која је прва реаговала и помогла нашој држави у борби против вируса корона. Али, политичке кругове у Бриселу "жуљају" и мере које су српске власти предузеле како би зауставиле епидемију ковида 19, а за које, парадоксално, тврде да су "недемократске", иако су сличне одлуке примењене у многим земљама, чланицама ЕУ.
Председник Србије: "Желим лично да се захвалим браћи Русима и Владимиру Путину на помоћи"
Нови удар на Вучића и хероје Србије: Петровић и Зеленовић зарад власти не маре за грађане и добробит државе
ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ КРИВО ЗБОГ СРБИЈЕ! "Билборди у Београду само за Кину, а где смо ми?"
Наиме, најпре се огласио 21 посланик Европског парламента, који су у писму европском комесару за проширење Оливеру Вархеију оптужили српског председника Александра Вучића да је "ванредно стање увео не због борбе против ковида 19, већ да спречи слободу кретања и говора и обезбеди пуну контролу над медијима".
Уз то, група посланика, које предводе неки од оштрих критичара српских власти, попут Тање Фајон и Тонина Пицуле, подсећа да је председник Србије на почетку пандемије вируса корона изјавио да "европска солидарност не постоји", као и да је наставио "спектакуларну сарадњу са Пекингом и Москвом".
Према незваничним информацијама, текст писма срочио је мађарски посланик Атила Ара Ковач, који долази из редова опозиционе Демократске коалиције и који је жестоки критичар премијера Виктора Орбана. Тако он у писму пита Вархеија "које акције намерава да предузме како би осигурао да ЕУ реагује не само речима, већ и делима на екстремне мере српских власти".
- ЕУ би волела да од Србије види више приближавања приоритетима спољно-безбедносне политике и инвестицијским и трговинским обавезама Уније. То ће бити наглашено у извештају о напретку - рекао је Билчик, додајући да је забринут за владавину права.
Политички аналитичар Драгомир Анђелковић каже, да Србија не би требало да се обазире много на било какве извештаје ЕУ:
- Давно смо могли да видимо да ЕУ нема солидарност - када је већина држава чланица признала Косово. Сада је време да власти у Србији коначно дају одговор на питање да ли је ЕУ за нас заиста будућност којој треба тежити.