Планирали су ВЕНЧАЊЕ, а онда су доживели ШОК: Због ове ТАКСЕ млади одустају од БРАКА
Многи млади парови у Београду, али и Србији одустали су од тога да их матичар венча у ресторану само зато што нису имали да плате таксу која им је како кажу прескупа. Ово су њихова искуства
Кажу да је дан венчања један од најлепших дана у животу сваког човека. Дан када се слави љубав, када се ствара дом, и када би све требало да буде подређено стварању једне нове породице. Тако би бар требало да буде. Међутим, многим паровима први сан сруши се већ на почетку, оног тренутка када свхате да због висине општинске таксе, себи не могу да приуште венчање какво су замислили.
Након што смо објавли причу о томе како су Јована и Марко одустали од интимног венчања у ресторану јер нису могли да плате излазак матичара на терен, јавио нам се велики број младих парова који су били дубоко разочарани када су схватили колико би их коштао долазак матичара у ресторан и да то са својим просечним платама не могу да приуште. У Београду, та услуга коштала би их 12.092 динара, а сличну цену држе и неки други градови у Србији, нпр. Шабац у коме се ова услуга наплаћује 10.500,00 динара.
ЉУДИ, ОВО СЕ СТВАРНО ДЕШАВА: Пало је 40цм СНЕГА, људи ЗАВЕЈАНИ свуда по Србији (ФОТО/ВИДЕО)
СЕВЕРНА КОСОВСКА МИТРОВИЦА: Житељи већ два дана без воде за пиће, нико не зна зашто
Један од наших суграђана, коме је и дан данас жао што тај најлепши дан није могао да буде како су он и вереница годнама замишљали, своју ситиуацију описао је овако: "У време када сам се венчавао радио сам у продаји са платом од 24.000 што је тада био минималац, тако да су ми тражили пола плате за за излазак матичара што нажалост нисам могао да приуштум, и тако завршио у општини. Страшно колико наплаћују."
И он нажалост није једини. Многи малди људи одустали су венчања на овакав начин и увек из истог разлога - прескупо је.
Међутим, из Управе града Београда не сматрају да "би број склопљених бракова био већи да је мања цена коштања услуге излазака матичара на терен". Ипак, поставља се питање да ли би смајење те таксе допринело да нам млади буду задовољнији и да раније ступају у брак (мушкарци у просеку у Србији у брак улазе са 33, а жене са 30 година)?
Погледајте неке од коментара које су нам оставили младенци којима је срушен сан због високих такса за венчање које намећу општине!
У већини градова у Србији ова такса није тако висока. Тако ће нпр. младенци из Панчева венчање у општини за време радног времена платити 115,00 динара, а венчање у ресторану 7.415,00 динара. Ова општина младенцима који ипак желе да се венчају у Општини, али ван радног времена, када нема гужве и буке, ту услугу наплаћује 1.576,00 динара.
Излазак матичара на терен, будући брачни пар ће у Пироту платити 6.150,00 динара, а сличнан износ (6.650,00) ће платити и они који се одлуче да брак закључе у неком ресторану у Параћину.
Оно што се свакако намеће као питање јесте шта је то што матичаре из Београда кошта више, па је цена изласка на трен толико већа? А много важније од тога, морамо да се запитамо, имамо ли ми као земља у којој је све мање деце луксуз да пустимо да младим паровима који желе да стварају породицу већ сам чин венчања буде скуп?