"Напад на слабији пол је недопустив" Станисављевић: Насиље над женама неприхватљиво, пријавите га
У кампањи је учествовала и Српска напредна странк
Кампања "16 дана активизма против насиља над женама", која се у Србији спроводи од 25. новембра, завршава се сутра на Међународни дан људских права, уз главну поруку - охрабривање жена да пријаве насиље, уз борбу за толерантније и снажније друштво.
Опрез! Овога се плаши свака жена! Не игноришите симптоме упорне Ешерихије
Вучић са министрима и директорима јавних предузећа: Сатанак у Палати Србија
Стефановић: Лажу о Вучићу сваког дана без доказа, али председника чувају "Кобре" и не плаше се!
У кампањи је учествовала и Српска напредна странка, а чланица Главног одбора СНС Наташа Станисављевић каже да се та странка бори за друштво које показује нулту толеранцију према насиљу, посебно над женама и децом.
- Боримо се за оно друштво у којем свака жена може јасно и гласно да искаже своје мишљење, а да због тога не трпи никакве последице. Сведоци смо да у протеклом периоду није тако било, посебно имајући у виду да јавне личности имају посебну одговорност за то како се понашају и какве поруке шаљу - рекла је Станисављевић.
Истиче да је неопходно да друштво препозна све облике насиља, како би могло да помогне жртви, те да је важно да жене у Србији буду јаке и стабилне.
Напад на жену зато што мисли другачије је недопустив, наглашава Станисављевић.
Станисављевић тврди да је током 15 дана кампање послата порука да жене нису саме и да је важно да ојачају, подсећајући да је пријава насиља од сада и анонимна.
- Важно је пријавити насиље полицији. Усвојили смо добре законе које штите жртве насиља у породици, али да би се закони примењивали, морамо охрабрити жене да пријаве насиље. Тако ћете можда некоме спасити живот - истакла је Станисављевић.
Упутила је поруку свим учесницима јавног живота да се нико не сме осуђивати или вређати, само зато што има другачије мишљење и подсетила на лични пример када је у априлу прошле године била жртва увреда испред градске скупштине.
- Моја колегиница и ја смо биле брутално вређане испред зграде градске скупштине само зато што смо имале другачији став и зато што нисмо дозволиле насилницима да упадну у Скупштину града - рекла је Станисављевић и нагласила да такве сцене у Србији не смеју да се понављају.
Станисављевић, која је и градска секретарка за социјалну заштиту, подсетила је да постоји бесплатан програм за рехабилитацију насилника који се већ годинама пружа у Центру за социјални рад и позвала починиоце насиља да на тај начин помогну себи.