ПИСМО ЗАКЕРБЕРГА ЗАПОСЛЕНИМА: Ево како је оправдао шокантне наводе узбуњивачице!
Извршни директор “Фејсбука” Марк Закерберг коначно је у уторак одговорио на низ оптужби које је против компаније изнела узбуњивачица Френсис Хоген, кад је порекао да је друштвена мрежа стављала приоритет изнад безбедности својих корисника.
Он је на почетку написао да је своју белешку написао свим својим запосленима у Фејбуку.
- У срцу ових оптужби је идеја да ми приоритизујемо профит изнад безбедности и добробити (корисника). То просто није истина - рекао је Закерберг у подужем посту на “Фејсбуку”.
Његови коментари долазе малтене месец дана након извештаја “Волстрит журнала” којем је Хогенова обезбедила увид у унутрашња документа “Фејсбука”. Хоген је напустила компанију у мају, наводи ЦНБЦ, додајући да су документа осветлила низ проблема у вези “Фејсбукових” услуга који показују да их је компанија била свесна али их је или игнорисала или није решавала.
Ту спада и истраживање које је показало да је “Фејсбук” знао да је “Инстаграм” штетан по ментално здравље тинејџерки.
ОГЛАСИО СЕ ЗАКЕРБЕРГ: Ево шта каже о вишесатном паду друштвених мрежа
ТОПИ СЕ БОГАТСТВО - ПАД ФЕЈСБУКА УНИШТАВА ЗАКЕРБЕРГА! Клизи на Форбсовој листи, доживео ненормалан губитак (ФОТО)
ПАД ДРУШТВЕНИХ МРЕЖА СКУПО КОШТА: Закерберг лакши за неколико миљарди долара
- Од свега што је објављено, посебно сам фокусиран на питање које се отворило око нашег рада са децом. Потрошио сам много времена размишљајући о врстама искустава која желим да моја и друга деца имају онлајн и веома ми је важно да је све што градимо безбедно и добро за децу - рекао је Закерберг.
Френсис Хоген је сведочила у уторак ујутро пред сенаторима у Капитол хилу о проблемима које “Фејсбук” ствара по друштво. Не помињући Хогенову, Закерберг је рекао да “многе од оптужби немају смисла”.
- Наводи да ми због профита намерно гурамо садржај који чини људе беснима је дубоко нелогичан - истакао је.
Закерберг је такође позвао Конгрес да ажурира интернет прописе који одређују у којим годинама се тинејџерима треба дозволити да користе интернет услуге, како технолошке компаније треба да верификују године својих корисника и како компаније треба да балансирају између давања приватности деци, а родитељима увид у онлајн активности њихове деце.
“Слично балансирању других друштвених проблема, не верујем да приватне компаније треба да доносе саме све своје одлуке. Зато се ми залажемо за ажурирање интернет правила већ неколико година”, закључио је Закерберг.
Он је у посту такође поменуо изненадно вишечасовни прекид рада "Фејсбукових" услуга које се догодило у понедељак, наводећи да је то било "најгоре гашење које смо имали годинама".
Сви скандали Фејсбука