СРПСКИ НАУЧНИК ТВРДИ: Имам лек за РАК!
Руси представили свој проналазак више од три године после њега
Српски научник Жељко Пријовић тврди да је заједно са групом истраживача из београдског Института "Винча", на путу да открије дуго чекани лек против рака!
Откривен починилац! Нишку Банку доброчинства опљачкао ДЕЧАК и све СПИСКАО за неколико сати!
Због овога НЕ СМЕТЕ да изгубите возачку! Ознака Ц.1.3. крије податак о коме сваки ПЉАЧКАШ сања
Према његовим речима, недавна тврдња руских стручњака са универзитета "Ломоносов" да су развили методе за лечење карционама силицијумским наночестицама није никакво досад невиђно откриће.
Наиме, он је исти проналазак представио још 2013. године на еминентним скуповима у Грчкој и Тајвану. Он је уверен да ће он и његов тим усавршити лек за рак пре руских колега, али упозорава да ће до тада проћи још много година.
Пријовић не оптужује руске експерте да су му украли проналазак, иако су га представили више од три године после њега. Како каже, потпуно му је логично да су дошли на исту идеју као и он.
- Он каже да целе своје каријере тражи лек за рак, већ 25 година. Своје откриће представио сам 2013. на светски признатим скуповима у Грчкој и нешто касније на Тајвану. Суштина моје идеје је да се терапијом делује само на оболеле ћелије, а да се здраве поштеде.
Како каже оно што је исто њему и Русима јесте што раде на томе да путем вене, коришћењем наночестица које нису ништа друго него једно хемијско једињење, испоруче лек директно у оболели орган, а да притом не захвате здраве ћелије.
- То би била далеко боља и ефикаснија метода од хемиотрапије и цитостатика, јер они делују и на ткиво које није захваћено карциномом. Разлика између нас и Руса је у томе што ћемо убризгавати у вену и тако ћемо омогућити да лек стигне само до оболелог ткива, објашњава Пријовић.
Он тврди да је са колегама из Винче корак испред Руса, јер су истраживање већ почели да користе на мишевима, односно живим створовима.
- Мишевима смо пресадили људски тумор дебелог црева и путем наночестица убризгали смо им лекове које сам осмислио. Током наредних дана сецираћемо их и видети како се понашао тумор, а како здраве ћелије, објашњава Пријовић.
Чак и ако се испостави да је примењена метода код мишева дала резултат он наглашава да је то само један корак у доказивању да је оно што су осмислили ипак лек.
- Да би нешто добило статус лека и почело да се примењује у пракси, потребно је време и зњање и наравно много пара, каже Пријовић.