СВИ ЈАВНИ РАДОВИ ДРАГАНА ЂИЛАСА: Од Пожешке до подземних контејнера - најбољи примери НЕМАРА И ЈАВАШЛУКА (ВИДЕО)
И поред велике брзине којом се Београд тренутно гради и обнавља, Драган Ђилас не престаје да оспорава и напада све добро што се уради у овом граду.
Сама чињеница да је престоница постала једно од највећих градилишта на Балкану, у којој се пажљиво односи према културно-историјском наслеђу града, не спречава бившег градоначелника да покушава прљање свих нових победа Београда.
Нови снимак на јутјубу најбоље показује како су изгледали јавни радови током Ђиласове власти овим градом, и колико су његови пројекти и "реконструкције" коштали Београђане.
Први и најбољи пример Ђиласовог "рада" јесте Јужни булевар, који је јалово реконструисан 2008. године. То је грађане престонице коштало 7 милиона евра.
Брнабић: Београдски универзитет са политичких притисака прешао на уцене
Весић: У политици Ђиласа нема решавања проблема грађана
Председник Вучић најавио: "Нема одлагања, избори у ЗАКОНОМ ПРЕДВИЂЕНОМ РОКУ!"
- Радује ме да је ова улица завршена. Оно што ме не радује је да касни неких три месеца – рекао је тада Ђилас.
Он, који пребацује садашњим руководиоцима Београда и најмање кашњење, тада је на вишемесечна одлагања гледао као на нешто сасвим нормално. Важно је поменути опасност коју је Јужни булевар тада представљао за грађане и саобраћај, са отпадним водама и пропадањем аутомобила кроз асфалт.
Следећи пример Ђиласовог рада је Пожешка улица, која је несавесно и нестручно "реконструисана" 2010. године, што је грађане коштало 8.4 милиона евра.
Проблем је настао у пропадању трамвајских шина, зато што није постављена бетонску подлога и гума. Такође су заборављени и прилазни тротоари зградама, а након "успешне реконструкције", уследила је накнадна обнова пешачке површине што је грађане коштало 15.700.000 динара.
Исте године имамо још један пример Ђиласовог градитељског потенцијала, када је школа у Калуђерици реновирана за 5 милиона евра.
Само четири године након реконструкције, школа је почела да се распада, зидови су били пуни влаге, плочице су отпадале у тоалетима, а свуда су висиле жице и каблови.
Две године касније реконструисан је биоскоп и тржни центар "Фонтана", што је грађане коштало 1.4 милиона евра. Све би било у реду да после реконструкције у биоскопу није отпао плафон и повредио жену која је била у згради.
И сада долазимо до вероватно најпрепознатљивијег примера Ђиласовог "рада". Подземни контејнери, ругло града, које уопште не врши своју функцију Београђане је коштало невероватних 6 милиона евра.
НЕМА ВИШЕ ПОЛИТИЧКИХ КАМПАЊА ИЗ ДРЖАВНИХ ФОТЕЉА: Влада Србије усвојила закон за боље изборне услове!
Откривена Јеремићева шема за богаћење преко тајне организације: Ево како је избегавао плаћање пореза и крио своје спонзоре
Чанак ударио на Јеремића: Добро се сећамо алкохолисаног Вука са шајкачом и четничком кокардом на глави
Овај промашај деценије је готово одмах препознат од стране грађана као још један пропали пројекат који је појео огроман новац из џепа грађана.
Он мисли да су Београђани заборавили његову власт над градом, као и "обнове" и "реконструкције" које су нас скупо коштале. За собом је оставио неред који су садашње власти морале да марљиво и савесно поправљају за њим.
Потпуно је јасна разлика између Ђиласове власти и онога како Београд изгледа сада. Урађен је велики посао, а Београђане чекају још вечи и сјајнији пројекти који постају реалност из дана у дан.