"Ушао сам у режију и рекао да се закључају!" Уредник Дневника Јавног сервиса о НАСИЛНОМ УПАДУ у зграду телевизије!
- Обезбеђење ми је јавило да демонстранти упадају у зграду. Кренуо сам лифтом ка другом улазу из Абердареве улице и видео их да утрчавају. Вратио сам се назад брзо и рекао колегама из режије да се закључају.
Овако уредник Другог дневника РТС Душан Убовић описује час упада демонстраната у Јавни сервис. Демонстранти су ишли од спрата до спрата и дошли на трећи, где су седели новинари, дактилографи, као и Убовић.
Потом је, како је објављено, почело кошкање, док је тај уредник разговарао са Обрадовићем, а поред њих стајао човек са тестером у руци.
ШТО ЈЕ ОН ВИШЕ ЗАРАЂИВАО, ТО СЕ БЕОГРАД ВИШЕ ЗАДУЖИВАО! ВУЧИЋ ОШТРО: Ђилас је лопов!
- Све време је ћутао и држао тестеру. Мислио сам шта ако је упали, около је било много људи, будала је увек будала. А, кажу да упад није био насилан. Како то није насиље? То вам је исто као када вам неко упадне у стан, држи оружје и каже: "Покажи где је злато, нећу ти ништа". Психологија масе је страшна - каже Убовић.
Покушао је, каже Убовић, да заустави Обрадовића говорећи му да неће проћи, али је онда дошло до гурања, неко га је закачио по леђима, а затим је раменом ударио у зид.
Демонстранти су кренули даље ходником, упали у тонски студио, одакле је Владимир Мијаљевић преносио тенис и прекинули га.
Следећа станица им је био уредник Зоран Станојевић. Обрадовић је тражио минуте за опозицију. Утом је стигла и полиција, а и Други дневник се завршио по планираној шеми, без "незваних гостију".
"ГРАЂАНИ, НЕ ДОЗВОЛИТЕ ДА ВАС ГУРАЈУ У СУКОБЕ!" Министар Стефановић АПЕЛОВАО НА РАЗУМ након НАСИЛНИЧКИХ ПОТЕЗА ОПОЗИЦИЈЕ!
Убовић прича да, иначе, инсистира да прилози са протеста "Један од пет милиона" добију простор.
- Извештаји имају од 1,5 до два минута и када упоредим изјаве које ми пустимо, оне су готово истоветне са избором које направи телевизија Н1. Жао ми је што неке колеге нису показале солидарност већ су позивали на упад у РТС - прича Убовић који је у згради РТС био 9. марта 1991. године када су биле демонстрације које је водио Вук Драшковић, у ноћи када је бомбардован РТС, а 16 запослених изгубило живот, као и током петооктобарског преврата 2000. године.
Он поручује да је после немилог догађаја направио Трећи дневник, па и вести, а затим пред зору дошао кући враћајући филм шта је све могло да се догоди.
Запослени у РТС у недељу су наставили са уобичајеним емитовањем програма.
Испред зграде била је полиција која чува телевизију.