КОНФЕРЕНЦИЈА СРПСКЕ ЛИСТЕ НА КиМ: Ово је тренутак да међународна заједница покаже своје лице
Члан Председништва Српске листе Игор Симић изјавио је данас да ће се представници српских институција на КиМ који су добили позиве за саслушања одазвати томе и да ће јасно и гласно рећи да су радили у корист грађана свих националности, те да никада нису фалсификовали документе за шта их оптужују приштинске власти.
Такође је оценио да је ово тренутак када међународна заједница треба да покаже своје лице.
"Српска листа је одувек позивала на мир и суздржаност, као и данас, одазваћемо се позиву и рећи да је ово је политички прогон српског народа и ово је део ширег плана институционалне репресије са циљем прогона свега што је српско са Косова и Метохије", рекао је Симић.
Он је рекао у име свих оних који су добили позиве да то ово виде као политички прогон.
"И не само политички прогон нас као појединаца на челу тих институција, већ српског народа, јер су те институције пружале услуге грађанима", рекао је Игор Симић.
Према његовим речима приштинске власти су имале одувек сазнања о постојању тих институција, а као друго, те институције су пружале легалне услуге свим грађанима и нису кршиле никакав закон.
Симић је нагласио да је ово тренутак у ком ће међународна заједница показати своје лице.
- Ми ћемо се на позив на саслушање одазвати. Делимо судбину народа и данас ћемо то и урадити. Одазваћемо се позиву и рећи да смо радили у корист грађана свих националности - нагласио је Симић.
Српска листа је, како је поновио, одувек позивала на уздржаност.
- Ми смо увек били отворени за разговор са међународном заједницом. Одговорност за оно што се дешава са српским народом је на њима - рекао је Симић.
Поводом најава отварања моста на Ибру, и упада у друге институције, попут претњи универзитету, Симић каже да је ово тренутак да међународна заједница покаже своје лице.
"Да ли ће то учинити видећемо, али ово је тај тренутак. Ми ћемо се одазвати позиву, делимо судбину народа, нећемо бити први Срби који су на саслушању", казао је Симић.
Подсетио је и да је 2013. година Скупштина у Приштини усвојила закон којим је ратификовала Бриселски споразум који се бавио тиме како да функционишу српске институције и у косовском систему.
Извор: Танјуг