Парламентарна скупштина СЕ подржала чланство лажне државе Косово! БРУТАЛНО кршење међународног права
Данас је Парламентарна скупштина Савета Европе гласала о пријему тзв. Косова у ту организацију.
Потпуно противно међународном праву, Скупштина је прихватила извештај о пријему тзв. Косова.
Извештај је представила известилац Парламентарне скупштине Савета Европе за пријем Косова - Дора Бакојани.
Од 171 посланика, 131 је гласао за, 29 је било против, а 11 уздржано.
На почетку заседања Парламентарне скупштине Савета Европе у делу седнице који се односио расправу о захтеву тзв. Косова да буде примљено у ову организацију известилац СЕ Дора Бакојани представила је свој извештај о којем ће посланици дати извештај.
Извештај не даје позицију о статусу, признавање или непризнавање је прерогатив држава, рекла је Бакојани, додајући да је обављено безброј састанака приликом састављања извештаја и наводећи да је он темељно урађен.
-Правни систем Косова је у складу са међународним стандардима, Косово је снажна функционална парламентарна демократија - истакла је Бакојани наводећи да је то мишљење водећих адвоката.
Постоји нарочита забринутост за права мањина, додала је она и истакла да су три главна проблема у вези са којима је потребна хитна акција: имплементација одлука о Дечанима, престанак конфискације имовине, успостављање ЗСО.
-Направљен је стваран напредак, скупштина је успела да реши оно што је било највеће кршење права: имплементација одлуке о враћању земље Дечанима, то представља велику победу за владавину права. Власти Приштине потписале су обавезе које преузимају а које су обавезне за чланове Савета Европе. Скупштина треба да предложи да Комитет министара позове тзв. Косово да постане члан СЕ - рекла је Бакојани.
Она је истакла да је формирање ЗСО унутрашње питање "Косова" које се тиче само њених грађана и да се трудила да га реши, али је ово питање од 2013. кључан део дијалога који се води под окриљем ЕУ.
На почетку заседања председник Парламентарне скупштине Савета Европе (PSSE) Теодорос Русопулос рекао је да ће се расправљати о извештају известилац СЕ Дора Бакојани.
На седници је одбачено девет амандмана које је поднела Србија, као и два италијанске делегације.
Претходно, Одбор за политичка питања и демократију Парламентарне скупштине Савета Европе гласао је против свих амандмана које је предложила српска делегација, као и против амандмана које су предложили чланови италијанске делегације и члан делегације Мађарске.
Коначну одлуку о пријему тзв. Косова у Савет Европе треба да донесе Комитет министара на седници која би требало да буде одржана од 16. до 17. маја.