АМБАСАДОР ЂУРИЋ ИЗНЕО ОПТИМИСТИЧНЕ ВЕСТИ: "САД условљавају подршку лажној држави формирањем Заједнице српских општина"
Према Ђурићевим речима, у односима Србије и САД по питању Косова приметан је помак.
Амбасадор Србије у Сједињеним Америчким Државама, Марко Ђурић, изјавио је да се у Предлогу закона о подршци Бриселском споразуму, поднетом пре неколико дана у Конгресу САД, америчка подршка властима у Приштини директно условљава формирањем Заједнице српских општина.
НАСТАВАК ПРЉАВЕ БРИТАНСКЕ ИГРЕ НА БАЛКАНУ: Шта је све Камерон обећао лажној држави?!
Влада тзв. Косова усвојила одлуку о уклањању налепница за аутомобиле са српским таблицама
СРАМНА ПРОВОКАЦИЈА ПРИШТИНЕ: Свечља изнад Газивода са специјалцима и дугим цевима (ФОТО)
Како је навео, тим документом, који је поднела конгресменка Клаудија Тени, копредседавајућа Српском кокусу у Представничком дому САД као групи пријатеља Србије у Конгресу, не само што се препознаје репресија, терор и насиље који се већ месецима флагрантно спроводе над Србима на Косову и Метохији, већ се и ускраћује свака помоћ америчке владе Куртијевим институцијама док се таква деловања не окончају.
- Америчка подршка властима у Приштини директно се условљава формирањем Заједнице српских општина и окончањем кампање притиска и кршења људских права Срба у нашој јужној покрајини. Додатна снажна политичка порука која се децидирано преноси овим предлогом Клаудије Тени јесте и захтев да се са севера КиМ повуку све тзв. специјалне снаге, односно оконча њихово нелегално присуство. То је, могло би се рећи, новина у америчком постављању према албанској страни - истакао је Ђурић у интервјуу објављеном у данашњој Политици.
Ђурић је навео и да очекује да ће моћ овако изнетих чињеница ускоро подстаћи све већи и већи број и демократских и републиканских конгресмена да политички стану иза овог документа и тако изразе своју подршку.
- Неупитно је да је овим потезом конгресменка Тени показала и Америци и свету да је прави пријатељ Србије и српског народа, јер је у највишем законодавном органу САД храбро подигла свој глас у одбрану права Срба на КиМ, вођена ничим другим до правичношћу, искреном жељом да помогне и ставом да чини исправну ствар - рекао је амбасадор Србије.
Према његовим речима, у односима Србије и САД по питању Косова приметан је помак, а доказ за то јесу континуирани апели високих америчких званичника упућени Приштини у којима се инсистира на потпуној имплементацији Бриселског споразума, а нарочито на коначном успостављању Заједнице српских општина.
- Од изузетног значаја за опстанак нашег народа на Косову и Метохији јесте да се и из САД и из европских центара моћи настави и интензивира притисак на екстремистички режим у Приштини да престане са угрожавањем српског живља и коначно почне да поштује и спроводи до сада постигнуте споразуме - навео је Ђурић.
Како је навео, званична америчка администрација послала је јасну поруку да се радује сарадњи са будућом Владом Србије и наставку заједничког рада на унапређењу билатералних области од интереса, јачању владавине права, као и очувању регионалног мира и стабилности.
- Веома је значајна изјава амбасадора САД у Србији Кристофера Хила у форми позива на стабилизацију актуелних прилика уз истицање важности поштовања воље грађана, слободно исказане на изборима, као одраза легитимности демократских процеса и спремности свих политичких актера у нашој земљи да мирно и одговорно прихвате исход избора, био он повољан по њих или не - изјавио је Ђурић.