Додик: Република Српска је БЕЗБЕДНА упркос присуству џихадиста
Председник Републике Српске одржао предавање на Факултету бетбедносних наука у Бањалуци
Председник Републике Српске Милорад Додик рекао је данас у Бањалуци да је Српска безбедносно стабилна, иако постоје одређени изазови и процене да на њеној територији има више од 100 радикалних исламистичких група.
Узбуна! Нато кренуо на СРПСКЕ ВОЈНЕ БАЗЕ!
Додик реаговао на препоруку ОЕБС-а и "насртаје Сарајева": Вирус политичког екстремизма је НЕИЗЛЕЧИВ
- Република Српска у безбедносном смислу има штету што се налази у БиХ. Међутим, ресурси које имамо су довољни да се супротставимо свим безбедносним изазовима - рекао је Додик новинарима, након што је на Факултету безбедносних наука одржао предавање о теми "Безбедносни изазови у Републици Српској и региону".
Он је истакао да је најважнији изазов за Републику Српску очување и јачање политичке самосталности у оквиру Дејтонског мировног споразума.
- То сам рекао и студентима Факултета безбедносних наука, као и да се мора радити на јачању институција Републике Српске. Српска је данас институционално најкомпактнија у БиХ и једина има капацитет самоодрживости за разлику од БиХ и Федерације БиХ - рекао је Додик.
Додик ЈАСНО дао до знања: Нећемо изучавати "опсаду Сарајева" и "геноцид у Сребреници"
Председник Српске је подсетио да је из БиХ знатан број грађана отишао да ратује за "Исламску државу".
- БиХ у овом погледу предњачи и нико не сме да искључи могућност повратка ових људи са ратишта у Сарајево, а да већ дан након тога буду на територији Републике Српске. У свему овоме важно је што је Српска показала способност и ефикасност приликом терористичког напада у Звронику када су спречене шире последице - каже Додик.
Прогноза експерта за Балкан: РЕПУБЛИКА СРПСКА постаје НЕЗАВИСНА! Ево шта ће се још променити!
Он је навео да се прича о "Исламској држави" најегзактније може наћи у "Исламској декларацији" коју је написао некадашњи муслимански лидер Алија Изетбеговић.
- Многи терористички чинови у свијету имају значајну повезницу са БиХ, односно бошњачком политичком и безбедносном структуром. У БиХ је током последњег ратног сукоба ушло више од 4.000 муџахедина, што довољно говори о свему - рекао је Додик.
Он је поновио да је међународни интервенционизам створио много изазова и проблема у БиХ.