ГОРАН ЗАРАЗИО ЦЕЛУ ПОРОДИЦУ КОРОНОМ Оно што је претходило све је оставило у НЕВЕРИЦИ
Мушкарац је заразио целу своју породицу корона вирусом
Мушкарац из Сплита је три пута за недељу дана урадио кућни тест на корона вирус и сваки пут је био негативан. Тек када су његови укућани добили симптоме, дошао је на ред за ПЦР тест и сазнао да је заправо позитиван на корона вирус.
ОТКРИВЕНО КО НА СНИМКУ КАЖЕ "ХАЈДЕ САД, УСТАНИ" Ево шта стоји иза ШОКАНТНОГ ДЕТАЉА на видеу где је Матеј
"ОМИКРОН УОПШТЕ НИЈЕ НАИВАН, БИЛО ЈЕ ЧУПАВО" Исповест доктора београдске болнице из ЦРВЕНЕ ЗОНЕ који се заразио вирусом
СРПСКА ПОЛИЦИЈА ОДУЗЕЛА ПАСОШ МАТЕЈЕВОЈ ПРИЈАТЕЉИЦИ ИЗ СПЛИТА! Са њом је комуницирао КОБНЕ НОЋИ - забрањено јој да напусти Србију
- Будући сам био у друштву где је једна особа била позитивна на ковид, одлучио сам да се тестирам иако нисам имао никакве симптоме. У року од шест дана тестирао сам се три пута кући с брзим антигенским тестом. Сваки пут појавила се само једна цртица. Био сам негативан - рекао је Горан Р. из Сплита за Слободну Далмацију.
За пар дана је почео да осећа бол у синусима, али се, како је рекао поуздао у тестове и закључио како је то прехлада која нема везе с ковидом.
- Тек кад су сви моји укућани почели да шмрчу и жале се на грлобољу и главобољу, дошао сам на ред за ПЦР тест. И он је наравно био позитиван, а у међувремену сам заразио сина, супругу и ташту јер сам био уверен да нисам покупио вирус. Они су за разлику од мене били одмах позитивни и на брзом тесту, и имали су видљиве симптоме и температуру изнад 38. Осим сина сви смо вакцинисани, ташта је примила и бустер дозу - испричао је тридесетогодишњи Горан Р. из Сплита незадовољан што је чак на три антигенска теста од три различита произвођача, упркос зарази, био негативан.
- Кућни тест ми је дао лажну сигурност, да сам одмах ишао на ПЦР не би заразио све укућане јер бих знао да сам позитиван - каже овај Сплићанин.
Није он једини случај ког је брзи антигенски тест (БАТ) заварао. Готово сви они који су се жалили на непоузданост БАТ теста нису имали изражене симптоме ковида. Ипак, иако су били без симптома ширили су даље заразу.
Брзим антигенским тестовима помоћу дијагностичких антитела детектује се карактеристични протеин вируса САРС-ЦоВ-2 у узорку. На истом су том принципу тестови које сами радите код куће и они које сад обављају лекари у амбуланти.
Разлика између кућног и антигенског теста у амбуланти је једино у томе што кући сами узимате узорак, а у амбуланти то ради медицинско особље. Но, тај детаљ није неважан јер често грешка у резултату теста може бити због лоше узетог узорка, односно због тога јер нисте довољно дубоко гурнули штапић у нос и унутра га окретали те причекали пар секунди да штапић повуче станичне елементе.
Друга је грешка ако се тест ради прерано, док још немате јачих симптома. У упутствима особама које су у изолацији ХЗЈЗ препоручује да се њихови укућани брзим тестом тестирају тек између петог и седмог дана након блиског контакта.
Код ПЦР теста пак, у лабораторију се полимеразном ланчаном реакцијом тражи генетски материјал вируса САРС ЦоВ-2 и јако мале количине вируса довољне за позитиван резултат теста.
Кад се на БАТ тесту појаве две цртице ту нема лажно позитивних резултата, то је сигурно потврђена корона.
Ако је тест негативан, а ви се не осећате добро, свакако га понављајте више пута, или одмах урадите ПЦР.