КАКО СУ ТРИ ИНСПЕКТОРА ПАЛА ЗБОГ ШКАЉАРЦА СА ИНТЕРПОЛОВЕ ПОТЕРНИЦЕ: Помагали опасном кримналцу, колеге у шоку! (ФОТО/ВИДЕО)
Ухапшени инспектори Милоша Божовића возили службеним колима и помагали му да скрије прави идентитет
Ухапшени инспектори Министарства унутрашњих послова Републике Српске више пута су службеним аутомобилима превозили припадника шкаљарског клана Милоша Божовића.
У ХРВАТСКОЈ УХАПШЕН ОФИЦИР ХВО ЗБОГ ЗЛОЧИНА НАД СРБИМА: У Орашју држао мучилиште за српске цивиле и војнике, силовао и убијао!
ПЛЕНКОВИЋ КУПУЈЕ ВАКЦИНЕ ДА БИ ИХ ДОНИРАО - СРБИЈИ? Хрватски премијер изнео невероватну идеју, цела земља у чуду
ХРВАТИ ИЗАБРАЛИ СРБИНА: Пленковић открио који симболи ће бити на еврима - својатају нашег човека (ФОТО)
Како је раније објављено због помагања у скривању криминалца Божовића, ухапшени су полицијски инспектори Младен Миловановић, Предраг Вартеш и Горана Речевић. Божовић се налази на потерници због подстрекивања на убиство у Црној Гори.
Миловановићу је у међувремену одређен једномесечни притвор, док су Вартеш и Речевићева пуштени да се у наставку процеса бране са слободе.
Кривицу инспектора тужилаштво ће покушати доказати и саслушањем конобара и другог особља неколико познатих бањалучких кафића, као и теретане.
Извор укључен у целу истрагу против инспектора и Божовића, појаснио је за шта се све сумњиче ухапшени.
Инспекторима се на терете ставља, да су од краја маја, па до тренутка хапшења помагали Божовићу за којим је била расписана црвена Интерполова потерница због кривичног дела за које се може изрећи и казна затвора и до 40 година. Помагали су му да крије иднетитет и да се слободно креће целом БиХ.
- Миловановић је као полицијски службеник МУП Српске требао да зна да постоји потерница за Божовићем. Међутим, и поред тога он га је крио на подручју Бањалуке, те му је помагао да се неометано креће по територији БиХ. Прикривао је његов идентитет и дружио се са њим по кафићима у Бањалуци. Оно што је посебно тешко, јесте то што је Миловановић Божовићу омогућавао да се службеним возилом МУП Републике Српске слободно вози у Сарајево и друге градова у БиХ – открива извор.
Сличне оптужбе су и на рачун Вартеша. Њега полиција и Тужилаштво сумњиче да је заједно са Миловановићем превозио Божовића у Сарајево и помагао му да се неометано креће по БиХ, те се често са њим дружио на подручју Бањалуке.
- Речевићева је такође са Миловановићем службеним полицијским возилом одвозила Божовића у Сарајево и тако му помагала да се крије – каже извор.
Извор појашњава да током испитивања у полицији и тужилаштву, Миловановић није спорио да познаје Божовића, а такође је изјавио и да га је сретао у теретанама и у неким кафићима у Бањалуци, али да се нису дружили.
Како би доказали да ли су се дружили и колико су времена проводили заједно Миловановић и Божовић, тужилаштво ће пробати доказати саслушањем радника неких од најпознатијих бањалучких локала.
- У наредном периоду биће утврђен идентитет, а затим ће се и саслушати власник и радници теретане "4Лифе", а која се налази у Улици Јована Дучића у Бањалуци. Осим тога инспеткори ће саслушати и конобоаре и друго особље кафића "Бизар" и "Еверест", а њима ће бити постављена питања о томе колико често су осумњичени у овом предмету боравили у тим локалима – појаснио је извор.
Током истраге саслушан је још један високи функционер МУП Српске, али у својству сведока.
У међувремену, Основни суд у Бањалуци одредио је једномесечни притвор Миловановићу, али је његов адвокат Саша Лаботић уложио жалбу на ову одлуку.
- Тужилаштво није уложило никакве доказе који упућују да постоји оправдана сумња да је Миловановић починио кривично дело које му се ставља на терет. Један од разлога због којих му је одређен притвор је и страх од бекства, а то доказују уверењем да он поседује и држављанство Србије. Међутим, Уставни суд је још пре 12 година донео одлуку да то не може бити једини разлог да се некоме одреди притвор – појаснио је Лаботић.
Додао је да Миловановић није могао, на основу радног места, знати да ли је неко на потерници Интерпола.
- У базу Интерпола се улази само са налогом и мора се уписати тачан разлог провере. То се ради само када се циљано проверавају имена и презима због неког предмета, на којем се ради – појаснио је Лаботић.
Милош Божовић је ухапшен на основу међународне Интерполове потернице која је била за њм била расписана због подстрекивања на убиство Ранка Вулетића и одређен му је екстрадициони притвор.
Вулетић, који је био познат по бомбашком нападу, као и по пљачкама банака и златара, убијен је у августу 2019. године у центру Никшића, а убица Вук Лалатовић се предао полицији. Према оптужници, Лалатовића је на убиство подстрекавао Божовић.
- Оптужени Андрија Марковић и Милош Божовић су Лалатовићу обећали новчану награду за убиство Вулетића. Лалатовић је 1. августа 2019. године у Његошевој улици у Никшићу из користољубља убио Вулетића. Прво је тражио да се са њим сретне, када му се представио и тражио да сами прошетају и поразговарају, да би, када су се одвојили и када су дошли испред продавнице, изненада извадио пиштољ и у Вулетића испалио шест хитаца - пише у оптужници.
На суђењу је спомињано да је Лалатовићу за ово убиство плаћено 200.000 евра.