Американци СМАЊИЛИ број летова изнад Сирије, плаше се РУСКЕ "ЗВЕРИ", нико се овоме није надао
Руски системи С-300В4 постављени су на борбену дужност у Сирији за осигуравање безбедности аеродрома Хмејмим и логистичке базе „Тартус“
Руски систем противваздушне одбране у Сирији разлог је за смањење активности авијације коалиције на челу са САД на североистоку ове земље, изјавио је вицепремијер Русије Јуриј Борисов након посете Сирији.
Према његовим речима, група руских ПВО у Сирији контролисала је ваздушну ситуацију над практично целом њеном територијом, а након ступања на дужност само једног дивизиона противракетног система С-300В4 примећен је значајан пад интензитета летова авијације коалиције.
ОТИШАО ДА РАТУЈЕ У СИРИЈИ И ИЗГУБИО ПОРОДИЦУ: Вођи ИСИС из Новог Пазара убили жену и децу!
Осим тога, Борисов је истакао да су батерије лансирног система „Панцир С“, распоређеног у Сирији, уништиле велики број беспилотних летилица и ракета, а такође су обезбедиле и покривање за нападе војске и војне технике.
Руски системи С-300В4 постављени су на борбену дужност у Сирији за осигуравање безбедности аеродрома Хмејмим и логистичке базе „Тартус“. Након њих су у подручју ове војне базе дужност преузели напреднији системи С-400.
Показатељи поузданости авиона Су-35 и Су-30СМ током употребе у Сирији премашили су очекиване перформансе 3-4 пута, изјавио је Борисов.
- Постигнути показатељи поузданости нових авиона Су-35 и Су-30СМ при интензивној борбеној експлоатацији прекорачили су нормативе 3-4 пута - рекао је потпредседник Владе Русије.
Осим тога, ови ловци демонстрирали су висок потенцијал мултифункционалности, користећи наоружање карактеристично за нападачке авионе у ударима на положаје терориста, објаснио је Борисов.
Он је додао да су нападачки хеликоптери Ка-52К „Катран“, који су се први пут користили са палубе носача авиона „Адмирал Кузњецов“, потврдили постављене карактеристике током операције у Сирији.
Хеликоптери Ка-52К су употребљени у Сирији у новембру 2017. године током похода „Адмирала Кузњецова“ у Средоземном мору.
Из ваздухопловне базе Хмејмим дневно је полетало до 100 авиона и хеликоптера руске групе у Сирији захваљујући добро организованом раду инжењерских служби, изјавио је Борисов.
Он је додао и да су оперативно-тактички ракетни систем „Искандер“ и лансирни противракетни системи „Торнадо Г“ и „Смерч“ у борбама у Сирији показали своју високу ефикасност.
Према његовим речима, руско оружје у целини је током кампање у Сирији потврдило своје високе карактеристике.
„Рад у борбеним условима потврдио је високе карактеристике руског оружја и њихове традиционалне предности — лакоћу рада и поузданост у употреби“, нагласио је потпредседник Владе Русије.
Оружани сукоб у Сирији траје од 2011. године. Крајем 2017. године проглашена је победа над терористичком групом ДАЕШ у Сирији и Ираку. У појединим деловима земље наставља се чистка милитаната. У овом тренутку у првом плану је политичко решавање ситуације, обнова Сирије и повратка избеглица.
Дешавања у Сирији, Ираку и Јемену можете пратити ОВДЕ.