ЈЕЗИВО ОТКРИЋЕ СИРИЈСКИХ АРХЕОЛОГА: Ушли у велику пећину и затекли призор од којег им се следила крв
Откриће је отворило многа питања
Гробље града Салкад у провинцији Свеида, које се налази на западној падини њеног замка, знак је дуговечне цивилизације, о чему сведоче бројни археолошки налази који су заинтересовали истраживаче и оне који су заинтересовани за археолошка и историјска здања.
КУРДИ РАЗБИЛИ ТУРСКЕ СНАГЕ КОД АЛЕПА: Непрестано их гађали ракетама, уништили им жељу за борбом
ВЕЛИКА СРАМОТА НА ПЛЕЋИМА ТУРСКЕ: Дамаск хитно реаговао, најоштрије осуђује понашање Анкаре
ПОГОЂЕН ТЕНК СИРИЈСКЕ ВОЈСКЕ! Џихадиста распалио АТГМ-ом, Асадови војници умрли у тешким мукама испод оклопа!
Гробље, које је пећина направљена од вулканског конуса, откривено је почетком текућег века. Касније је формиран национални експедициони тим да би га ископао Генерални директорат за старине и музеје.
Шеф Одељења за антиквитете Свеида, Нашат Киван, рекао је да се кроз резултате мисије ископавања и употребу превода надгробних споменика, седла и налаза грнчарије може закључити да је гробље коришћено више од једног временског периода (Набатен, Римски и византијски), а чини се да је човек побољшао бокове, кров и улаз како би се користио за масовно сахрањивање.
Киван се осврнуо на различите начине сахрањивања унутар гробља, јер постоје три случаја сахрањивања, поред тога, гробље је подељено на два дела, први је за спаљивање и састоји се од пете, шесте и седме коморе, док је други коморе су биле место окупљања костура.
Додао је да је фасада гробља подељена на два дела, први се састоји од различитих пет блокова и завршава се на вратима гробља, док се други састоји од три блока и отвара се према југу.
Више вести о Сирији, Либији, Јемену и Ираку, прочитајте ОВДЕ.