СВА ДЕЦА У АЛЕПУ ДОЖИВЕЛА ТРАУМУ: Место на коме су били најсигурнији постало је место где УМИРУ
Сва деца у Алепу пате и трауматизована су
Сва деца у разореном сиријском граду Алепу доживела су трауму након претрпљеног најгорег насиља у грађанском рату у тој земљи, саопштио је данас Радослав Ржехак из канцеларије УНИЦЕФ-а у Алепу.
Сва деца пате и трауматизована су, рекао је Ржехак, пренео је АФП.
- Никада у свом животу нисам видео тако драматичну ситуацију, као ову која се дешава деци у Алепу - казао је он. Како се наводи, десетине хиљада деце у том сиријском граду била су сведоци најкрвавијих фаза рата, скоро шест година.
ЗАПАДНЕ ЗАБЛУДЕ: Русија и Америка још без договора о изласку бораца из Алепа!
.@DENISE_RICHARDS This ис what #Aleppo's кидс аре drawing. Но flowers & butterfly. #StandWithAleppo pic.twitter.com/0ZVloUL9WV— 4 фреедом - الحرية (@yourbabygirl111) Децембер 11, 2016
Ржехак је истакао и да пола милиона деце у Алепу треба неку врсту психолошке или социјалне подршке, укључујући и 100.000 деце којима је потребна вишеструка помоћ.
- Прве психо-социјалне процене показале су да деца из источног Алепа губе свој основни одбрамбени инстинкт. Нека деца која имају пет, шест година, рођена су за време рата и знају само за рат и бомбардовање. Та деца сматрају да је нормално да их бомбардују, да беже, да су гладни, да се крију у бункерима - указао је Ржехак.
ПАЛА ПАЛМИРА: Исламисти поново освојили град, Дамаск потврдио!
Према његовим речима, та траума ће код њих трајати веома дуго, јер такво стање за њих није опасност већ свакодневни живот.
У западном Алепу на децу је озбиљно утицало што су гледали другове из разреда, или учитеље како умиру услед бомбардовања школа.
The clown оф Aleppo brought joy то кидс ливинг ин the мост дангероус плаце ин the world. pic.twitter.com/CGgimSm2vo— АЈ (@ajplus) Децембер 2, 2016
- Место на коме су били најсигурнији постало је место где умиру - рекао је Ржехак и додао да је рат угрозио способност родитеља да брину о својој деци.
- Тешко је кривити њих јер и они пролазе кроз ноћну мору - закључио је Ржехак.
Од избијања сукоба у Сирији у марту 2011. године, погинуло је више од 300.000 људи, а милиони су приморани да напусте своје домове.