СТЕФАНОВИЋ ОДБРУСИО СКОТУ: Боље брини о људима у САД које убијају на расној основи
Он је "посаветовао" амбасадора САД да се тиме позабави, а не рушењем илегалних објеката у Београду:
Потпредседник Владе Србије Небојша Стефановић изјавио је данас, поводом оцене амбасадора САД Кајла Скота да су протести у Србији питање (не)поверења у владу, да не разуме мотиве америчког дипломате за тако брутално мешање у унутрашње ствари наше земље.
- Не могу да разумем зашто је америчком амбасадору потребно да се тако брутално меша у унутрашње ствари Републике Србије - рекао је Стефановић на питање како коментарише изјаву америчког амбасадора, везану за ситуацију у Савамали и неповерењу које грађани наводно имају у владу Србије, те немогућност владе да их заштити.
Стефановић је додао да, лично, може да каже да је "нарочито забринут због бројних убистава широм градова САД, поготово оних људи, који су, како истиче, били криви само зато што су другачије боје коже.
- Очигледно да су оправдани протести тих људи у америчким градовима, које влада САД није у стању да заштити, већ је та влада директно умешана у њихово убијање - рекао је министар.
Он је "посаветовао" амбасадора САД да се тиме позабави, а не рушењем илегалних објеката у Београду:
- Поготово што се ради о веома минорној ствари, нарочито у поређењу са свакодневним убиствима у Сједињеним Америчким Државама - приметио је Стефановић.
- А, лично ми се чини да протесте у Београду стимулише нешто друго, а не неповерење грађана, и мислим да амбасадор Скот има довољно сазнања о томе, вероватно више него ми - закључио је Небојша Стефановић.
Амбасадор САД оценио је да протесте због рушења у београдском насељу Савамали треба гледати у светлу питања поверења у владу и питања може ли она да заштити обичног грађанина.
- Сматрам да је оно што покреће протесте осећај људи да не могу да се обрате институцијама ове државе како би их заштитили и да, некако, једна неформална или криминална група може да преузме контролу над делом њиховог града, а, када су позвали полицију за помоћ, нису добили одговор. Овде се ради о поверењу у вашу владу и о томе да ли она може да заштити обичног грађанина - рекао је Скот.