ЗАШТО ЈЕ ТИТО СВОГ СИНА САХРАНИО, А НИКО НИЈЕ ЗНАО: Језива прича председниковог живота
Сахранио је сина, али није обележио његов гроб.
О животу Јосипа Броза Тита се мало зна. Наиме, пре више од 90 година, у мрклој ноћи, на купинечком гробљу двојица мушкараца копала су малу раку, довољно велику тек за ковчежић, мали дечји сандук. Оно што је посебно језиво јесте прича о томе да су бебу, Титовог сина, старог тек два дана, сахранили у потпуној тајности, док је цело село спавало.
Дечака нису могли легално сахранити. Није био крштен, а парох није дозвољавао да се некрштено дете сахрани на гробљу.
Међутим, Тита нико није могао да спречи.
ПОЗИВУ НА ПРВЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ ГРЧКОМ ИМПЕРАТОРУ ОДАЗВАО СЕ САМО ЈЕДАН ВЛАДАР! То је био српски краљ
ПОСЛЕДЊЕ ПИСМО ГАВРИЛА ПРИНЦИПА РОДИТЕЉИМА: Помирите се са тим да мене више нема
ТИТО КОГА МИ ЗНАМО ИМА ПОТПУНО ДРУГАЧИЈУ БИОГРАФИЈУ: Највећа маршалова тајна, која је скривана деценијама!
Сахранио је сина, али није обележио његов гроб. Неколико дана пре дошао је у Купинец, село крај Јастребарског, где су му се родитељи доселили из Кумровца.
Титов отац Фрањо добио је кућу 1912. од банке за коју је радио, а која је у Купинцу имала посед, већином шуму у којој је Фрањо био шумар. Тито је дошао из Русије, а с њим је дошла и његова прва супруга Пелагија.
У књизи Владимира Дедијера „Нови прилози за биографију Јосипа Броза Тита“ постоји Брозово сведочанство о повратку у домовину.
„Стигао сам тамо једне ноћи и нашао оца и једног од своје браће код вечере. Казали су ми да је моја мајка Марија умрла 1918. Само неколико сати касније, моја ми је жена родила прво дете, сина. Али је он умро након два дана“, сведочио је Тито.
Родитељи Јосипа Броза Тита сахрањени су у Купинцу крај Јастребарског, али њихов син те гробове никад није посетио.
Ипак, док је Кумровец и данас познато родно место Јосипа Броза Тита, Купинец је готово заборављен. Камена плоча испод које леже кости његове мајке Марије, оца Фрања и сестре Тилде добро је очувана.
За њу се брину комуналци, а за време Југославије су се бринули војници Југославенске народне армије (ЈНА).