АПЛИКАЦИЈА "ТЕЛЕГРАМ" ПОСТАЈЕ ЈОШ МОЋНИЈА: Милиони људи ће моћи да слуша и користи исти чет и то уживо!
Погледајте какве још новитете доноси
Месинџер "Телеграм" од данас добија нову функцију – на каналима се могу правити гласовни четови, а број слушалаца је неограничен.
Специјалиста педијатрије упозорава: Ако деци дајете АНТИБИОТИКЕ ово МОРАТЕ ДА ЗНАТЕ!
ДА ЛИ ЈЕ БАЈДЕН СМРТНО БОЛЕСТАН? Бела кућа открила прави разлог пада низ степенице
ТУРСКА ИЗНЕЛА ТЕШКЕ ОПТУЖБЕ НА РАЧУН ГРЧКЕ: "Претукли сте мигранте, свезали им руке и бацили их у море"
Захваљујући новој опцији, гласовни четови сада се могу сачувати и у облику подкаста, списак учесника у дискусији сада садржи и њихове биографије, слушаоци се могу јавити, односно "подићи руку" како би учествовали у дискусији, а говорници се могу прикључити чету у име својих канала.
Од децембра 2020. године гласовни четови на Телеграму били су доступни само у групама.
Гласовни четови без ограничења
Гласовни четови на каналима и у јавним групама немају ограничења броја учесника. Разговоре уживо истовремено могу слушати милиони људи, а захваљујући томе сваки Телеграм налог сада може постати пуноправна радио-станица.
Да бисте направили гласовни чет, потребно је ући на профил било ког канала или групе чији сте администратор, кликните на (⋮) или (⋯) и изаберите опцију "Започните гласовни чет".
Снимање разговора уживо
Да бисте поделили гласовни чет са пратиоцима који су пропустили разговор уживо, администратори могу укључити опцију "Снимање чета". Након прекида снимања, аудио снимак ће се налазити у вашем чету "Омиљено". Учесници могу препознати да се чет снима по црвеној тачки поред његовог назива.
"Подизање руке"
Уколико слушаоцу није дозвољено да учествује у дискусији као говорник, може "подићи руку" и затражити од администратора чета да му дају реч.
Да би администраторима било лакше да одлуче коме да дају реч, списак учесника садржи и информације из одељка "О себи". Тамо можете навести своје професионалне вештине, интересовања или чак део питања за говорнике.
Линкови за говорнике и слушаоце
Администратори јавних група и канала сада могу правити позивне линкове преко којих се одмах отвара гласовни чет. Могу се правити посебни линкови за говорнике и слушаоце – позвани говорници неће морати да чекају док им не дозволе да укључе микрофон, а посебан линк за слушаоце може се објавити у заједницама са заинтересованом публиком.
Како би нови учесници видели која је тема разговора, можете доделити име гласовном чету.
Учешће преко канала
Гласовном чету на каналу можете се прикључити не само у своје име, него и у име једног од својих канала – на тај начин јавне личности могу избећи нежељену пажњу.
На пример, председник Бразила и премијер Сингапура могли би учествовати у дискусији на каналу (оснивача Телеграма) Павела Дурова и одговарати на питања корисника без ризика да добију превише порука на личним налозима.
Други новитети
Уколико сте случајно изабрали погрешан чет за прослеђивање поруке, кликните на X пре слања – тако можете отказати прослеђивање, али и одабрати други чет.
Дуге гласовне поруке сада се могу пустити са места где сте стали са слушањем – као што је већ случај са дугачким видео-снимцима и аудио-фајловима.
Корисници "Андроида" добијају једну могућност више – сада могу изабрати изабрати радњу приликом превлачења налево на листи ћаскања – могу закачити чет, означити га као прочитано, архивирати, искључити обавештења или га обрисати.